„Podkarpacie w Europie” to hasło konkursu fotograficznego, który Teresa Kubas-Hul, Wojewoda Podkarpacki organizuje wraz z WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą. Przyjmowanie zgłoszeń trwa tylko do 30 kwietnia. Nagrodą główną dla zwycięzcy jest wycieczka wraz z osobą towarzyszącą do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ufundowana przez Elżbietę Łukacijewską, posłankę do Parlamentu Europejskiego.
Celami konkursu – jak podkreśla UW w Rzeszowie – są: promocja Polski jako aktywnego członka UE i podkreślenie jej roli w Prezydencji, wspieranie celów polskiego przewodnictwa w Radzie UE, wzbogacanie programu kulturalnego i artystycznego Prezydencji oraz angażowanie uczestników w edukację na temat roli Polski w UE, ale też: promocja walorów kulturowych, przyrodniczych i turystycznych Podkarpacia, ukazanie wpływu integracji europejskiej na rozwój regionu, np. poprzez infrastrukturę, edukację, czy współpracę międzynarodową, wzmacnianie tożsamości regionalnej i europejskiej mieszkańców województwa podkarpackiego, edukacja młodzieży i dorosłych na temat znaczenia Unii Europejskiej w kontekście lokalnym i regionalnym oraz rozbudzenie kreatywności i umożliwienie zaprezentowania swojego talentu.
Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych i skierowany do miłośników fotografii w każdym wieku, nie tylko z województwa podkarpackiego. Zdjęcia mogą przedstawiać np. miejsca, obiekty, wydarzenia, symbole itp. Fotografie muszą być wykonane samodzielnie i indywidualnie, nigdzie wcześniej niepublikowane i nieprzedstawiane na innych konkursach. Należy je przesłać na adres: konkurs@rzeszow.uw.gov.pl z dopiskiem „Konkurs fotograficzny”. Szczegóły na stronie internetowej UW w Rzeszowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze