Zespół Taneczny „Koralik” z Centrum Kulturalnego w Przemyślu wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu „Spotkania na Granicy”, zorganizowanym w Kraju Saary (Niemcy), tuż przy granicy niemiecko-francuskiej.
Spotkania odbywały się pod hasłem „Za siedmioma górami – Europa krajem bajek”. – Mieszkańcom Bexbach, bo tam występowaliśmy, zaprezentowaliśmy widowisko taneczne pod tytułem Kopciuszek, oparte oczywiście na baśniach Hansa Christiana Andersena[paywall]. Obejrzało je blisko tysiąc trzysta osób. Muszę być nieskromna i powiedzieć, że spektakl zachwycił niemiecką publiczność wspaniałym tańcem, fascynował też kostiumami i pełną wyrazu muzyką, dlatego brawom nie było końca, a zespół bisował wielokrotnie – powiedziała prowadząca „Koralik” instruktorka Dorota Pantuła-Ferlejko.
Ona przygotowała choreografię, scenografię i rekwizyty wykonały Halina Paszkowska i Grażyna Dobrowolska, kostiumy – Anna Cieszkowska, nad światłem i dźwiękiem czuwał Ireneusz Kolaszko, a kompozytorem piosenki Dziękuję wam gołąbki był Jacek Marcińczak.
Zespół „Koralik” w tym niemieckim festiwalu uczestniczył po raz pierwszy w 1998 r., a więc była to edycja jubileuszowa. 37-osobowa grupa przemyskiej młodzieży w wieku od 10 do 17 lat nie tylko wzięła udział w artystycznych prezentacjach, ale też spotkała się z uczniami szkół w Bexbach. Wspólnie zwiedzili najstarsze niemieckie miasto, czyli Trier, gdzie „Koralik” zatańczył flash mob w centrum miasta, a także Homburg, Muzeum Górnictwa i parki miniatur w Bexbach oraz Saarbrücken. Pobyt w Niemczech został częściowo dofinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej – Deutsch-Polnisches Jugendwerk.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-polskie-groby-zniszczone-w-kolomyi-na-ukrainie,nId,2655179
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-polskie-groby-zniszczone-w-kolomyi-na-ukrainie,nId,2655179