Dzisiejsze statystyki Ministerstwa Zdrowia nie są optymistyczne. Odnotowano 6526 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 105 osób.
Z kolei Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w dniach 7 – 14 października br. zmarło 14 mieszkańców województwa podkarpackiego:
6 kobiet – z powiatu z powiatu jarosławskiego (87), leżajskiego (82), łańcuckiego (84), rzeszowskiego (60, 82) i strzyżowskiego (82), 8 mężczyzn – z powiatu jarosławskiego (68), kolbuszowskiego (73), łańcuckiego (83), przemyskiego (80), rzeszowskiego (81), sanockiego (63), z miasta Przemyśl (78) i z miasta Rzeszów (83).
Kolejne 122 osoby, które wyzdrowiały/zwolniono z izolacji to mieszkańcy 19 powiatów województwa podkarpackiego.
Nowe 319 potwierdzone przypadki wg powiatów:
1 osoba – bieszczadzki 9 osób – brzozowski 26 osób – dębicki 16 osób – jarosławski 7 osób – jasielski 13 osób – kolbuszowski 4 osoby – miasto Krosno 14 osób – krośnieński 5 osób – leski 15 osób – leżajski 2 osoby – lubaczowski 15 osób – łańcucki 41 osób – mielecki 2 osoby – niżański 17 osób – miasto Przemyśl 9 osób – przemyski 9 osób – przeworski 20 osób – ropczycko-sędziszowski 47 osób – miasto Rzeszów 18 osób – rzeszowski 13 osób – sanocki 6 osób – stalowowolski 2 osoby – strzyżowski 7 osób – miasto Tarnobrzeg 1 osoba – tarnobrzeski
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Najwyższa pora odsunąć od koryta niekompetentna pisowską "władzę".Rząd nie panuje nad niczym kompromitując się coraz bardziej.1. Minister zdrowia mówi w radiu, że maseczki nic nie dają, ale kiedy tylko jego znajomi zaczynają nimi handlować od razu są niezbędne.2. Ten sam minister, który mówi, żeby nie jeździć za granicę, bo to niebezpieczne sam jedzie za granicę na wakacje.3. Ten sam minister, który drugi raz jest chory!4. Premier, który przed wyborami mówi, że wirus jest tak groźny, że nie da się zrobić wyborów, tuż po pierwszej turze szybko dymisjonuje wirusa i zachęca starszych do tłumnego pójścia na wybory, bo już wirus przestał być groźny!5. Ludziom zamknięto cmentarze a jeden karakan ze swoją świtą paraduje po cmentarzu przed kamerami6, Ten sam karakan, który paraduje bez maski na miesięcznicy, kiedy ludzie dostają mandaty za ich brak.7. Ludzie czekają kilka dni na wynik testu a poseł pisu wystarczy, że zakaszle i ma wynik za dwie godziny. 8, Nie zapominajmy o tych co umierają przed szpitalami, bo rząd jest bardzo dobrze przygotowany9. Ludzie maja zakaz wstępu do własnych dzieci w szpitalu a poseł pisu z covidem wchodzi sobie do babci w szpitalu podczas obowiązywania zakazu odwiedzin jakby nigdy nic...10. Kiedy było 40 chorych zamknęli ludzi w domach iładowali mandaty, kiedy jest 6500 chorych można wszystko: chodzić na wesela, na stadiony, do teatrów, kin itd itpNARODZIE OBUDŹ SIĘ W KOŃCU. STOP NIEKOMPETENCJI PISU!A w międzyczasie wiceminister przepier... 70 milionów naszych pieniędzy i nic mu się nie dzieje...
Tow. Sasin, za przeproszeniem wicepremier, przepier... może każde publiczne pieniądze, bo jemu wolno skoro należy do uprzywilejowanej rządzącej kasty. Z metra cięty tow. Jarosław Zbawiciel może chodzić bez maseczki (oby chodził bez niej do spotkania z koronawirusem), a tow. Pinokio bajać naród i fanzolić co mu ślina na język przyniesie. Im wolno, skoro są z rządzącej kasty i to z najwyższej jej półki. Naród ma siedzieć cicho i cieszyć się, że przez 5 lat zdołowali budżet RP jedynie na co najmniej 480 miliardów złotych. Zapewne to nie ostatnie ich słowo, skoro sam tow. Jarosław zapowiadał, że osobiście "dorzuci" bilion, ale zapomniał dodać, że do państwowego długu. Wspólnym wysiłkiem do następnych wyborów (2023) rozwalą wszystko, co jako tako jeszcze działa, rozdupcą budżet, rozwalą system emerytalny i cofną RP w rozwoju o jakieś 20 lat. My zaś - jako naród naiwniaków i niepoprawnych optymistów - będziemy mogli sobie z ręką na sercu powiedzieć " Bo nam się to należało".
Bzdury do kwadratu
To ty jesteś jedną wielką bzdurą!
Najwyższa pora odsunąć od koryta niekompetentna pisowską "władzę".Rząd nie panuje nad niczym kompromitując się coraz bardziej.1. Minister zdrowia mówi w radiu, że maseczki nic nie dają, ale kiedy tylko jego znajomi zaczynają nimi handlować od razu są niezbędne.2. Ten sam minister, który mówi, żeby nie jeździć za granicę, bo to niebezpieczne sam jedzie za granicę na wakacje.3. Ten sam minister, który drugi raz jest chory!4. Premier, który przed wyborami mówi, że wirus jest tak groźny, że nie da się zrobić wyborów, tuż po pierwszej turze szybko dymisjonuje wirusa i zachęca starszych do tłumnego pójścia na wybory, bo już wirus przestał być groźny!5. Ludziom zamknięto cmentarze a jeden karakan ze swoją świtą paraduje po cmentarzu przed kamerami6, Ten sam karakan, który paraduje bez maski na miesięcznicy, kiedy ludzie dostają mandaty za ich brak.7. Ludzie czekają kilka dni na wynik testu a poseł pisu wystarczy, że zakaszle i ma wynik za dwie godziny. 8, Nie zapominajmy o tych co umierają przed szpitalami, bo rząd jest bardzo dobrze przygotowany9. Ludzie maja zakaz wstępu do własnych dzieci w szpitalu a poseł pisu z covidem wchodzi sobie do babci w szpitalu podczas obowiązywania zakazu odwiedzin jakby nigdy nic...10. Kiedy było 40 chorych zamknęli ludzi w domach iładowali mandaty, kiedy jest 6500 chorych można wszystko: chodzić na wesela, na stadiony, do teatrów, kin itd itpNARODZIE OBUDŹ SIĘ W KOŃCU. STOP NIEKOMPETENCJI PISU!A w międzyczasie wiceminister przepier... 70 milionów naszych pieniędzy i nic mu się nie dzieje...