Młodziutkie koszykarki Basket GO Przemyśl wywalczyły awans do grona szesnastu najlepszych drużyn w Polsce w kategorii do lat 14. Ćwierćfinałowy turniej, rozegrany od 5 do 7 maja br. w hali I Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu zakończyły na 2. miejscu. Poza zasięgiem był zespół MUKS Poznań.
Oprócz poznanianek rywalkami podopiecznych Grzegorza i Agaty Gorzelników były zespoły Alles Basket Głowno i Pogoni Ruda Śląska. Wiadomym było, że mocną ekipą będzie drużyna z Wielkopolski, od lat szkoląca z efektami narybek kobiecego basketu. Ekipy z Głowna i Rudy Śląskiej – jak tuż przed turniejem przyznał G. Gorzelnik – były sporą niewiadomą.
Młode przemyślanki, mające wspaniały doping ze strony kibiców – rodziców i znajomych, na dzień dobry spotkały się z ekipą z Głowna, 15-tysięznej miejscowości koło Zgierza w województwie łódzkim. Miały dwa problemy i to sporego kalibru. Po pierwsze ogromna presja, z którą musiały się zmierzyć, po drugie zupełnie nieznana hala sportowa, w której trenowały ledwie kilka razy. Widać było przewagę w kulturze gry, wyszkoleniu technicznym, ale nie przekładało się to na skuteczność, która w meczu z Alles Basket była największą bolączką przemyślanek. Oczywiście nie do tego stopnia, aby nie poradziły sobie z twardo walczącymi rywalkami. Wygrały pewnie i jak najbardziej zasłużenie. Drugi mecz pierwszego dnia – zgodnie z przewidywaniami – wskazał faworyta całej imprezy. Poznanianki nie dały żadnych szans Ślązaczkom.
W kolejnym spotkaniu dziewczęta ze stolicy Wielkopolski zmierzyły się z gospodyniami turnieju i napotkały na największy opór podczas trzydniowych zmagań. Za ambicję, wolę walki i chęć dorównania przeciwniczkom należą się przemyślankom ogromne brawa. Przegrały ten mecz i o awansie do półfinału miał zadecydować ostatni pojedynek z Pogonią. Stresogenny balon pękł. To był zdecydowanie najlepszy występ podopiecznych Grzegorza i Agaty Gorzelników w tym turnieju. Zakończony bardzo pewnym triumfem, z ponad 42-procentową skutecznością rzutów z gry, wygraną walką na obu deskach i pewnością w tym co robią. Cały zespół zasłużył na wielkie brawa za wywalczenie awansu do półfinału Mistrzostw Polski U-14. Tam poprzeczka zostanie ustawiona znacznie wyżej, ale to nie znaczy, że nie będzie można ją przeskoczyć!
Basket GO Przemyśl – Alles Basket Głowno 50:30 (15:10, 11:6, 11:4, 13:10)
Punkty: K. Wnorowska 21, J. Gorzelnik 10, K. Józwik 9, P. Glac 4, W. Semko 3, A. Kochanowicz 2, O. Łabuńska 1, W. Kowalik 0, M. Kochmańska 0, Z. Poliszak 0, A. Zawalska 0, W. Zarzycka 0.
Basket GO Przemyśl – MUKS Poznań 42:59 (8:13, 8:20, 17:16, 9:10)
Punkty: K. Wnorowska 21, O. Łabuńska 6, K. Józwik 4, J. Gorzelnik 3, P. Glac 2, W. Semko 2, W. Zarzycka 2, A. Zawalska 2, A. Kochanowicz 0, M. Kochmańska 0, W. Kowalik 0, Z. Poliszak 0.
Basket GO Przemyśl – Pogoń Ruda Śląska 71:47 (19:12, 12:9, 22:12, 18:14)
Punkty: K. Józwik 20, K. Wnorowska 20, J. Gorzelnik 11, W. Semko 10, Z. Poliszak 6, P. Glac 2, M. Kochmańska 2, M. Babieczko 0, A. Kochanowicz 0, O. Łabuńska 0, W. Zarzycka 0, A. Zawalska 0.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
brawo Wy pozdrawiam
Brawo dla Marysi Kochmańskiej!