Reklama

Kot jest już w lecznicy

24/07/2017 18:45

Dzięki zaangażowaniu społeczników, ranny kot, o którym pisaliśmy w poprzednim numerze Życia Podkarpackiego, znalazł się lecznicy weterynaryjnej.

O sprawie powiadomili nas mieszkańcy bloków przy ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego na przemyskich Bakończycach. Według ich relacji, kot był ranny. – Nie wiem, może potrącił go samochód, ale na naszym osiedlu często można spotkać lisy i sąsiadka widziała jak tego kota dopadł parę dni wcześniej lis. Wyraźnie widać ranę na tylnej części ciała. To wygląda tak, jakby mu coś z wnętrzności wystawało – opowiada jedna z mieszkanek (dane do wiadomości redakcji).

Nie było wątpliwości, że zwierzęciu potrzebna jest pomoc weterynaryjna. Problem jednak stanowiło jego złapanie. Problem opisaliśmy na łamach Życia Podkarpackiego 19 lipca. W czwartek przed południem kot był już złapany. Zajęły się tym: Agnieszka Narożnowska ze stowarzyszenia Arka oraz społeczniczka Marta Lis.

Kot, jak opowiada pani Marta, nie został potrącony przez samochód ani pogryziony przez inne zwierzę. – Ma wypadnięty odbyt. Przyczyną są robaki. Zawiozłyśmy go do gabinetu weterynaryjnego. Tam przeszedł już jedną operację, ale czeka go kolejna, ponieważ okazało się, że ma zatkane drogi moczowe – mówi M. Lis.

Reklama

Według jej relacji, kot wygląda obecnie dużo gorzej niż na zdjęciu, które opublikowaliśmy w gazecie. Zostało ono wykonane ok. 2 tygodni wcześniej. W tym czasie zwierzę sporo schudło.

Z załatwienia sprawy i nagłośnienia sprawy w gazecie bardzo cieszą się mieszkańcy osiedla. – Siła prasy jest niezawodna, jesteście bardzo potrzebni. Dziękuję redakcji i paniom, które pomogły kotkowi – mówi jedna z kobiet, które interweniowały w tej sprawie.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ewelina - niezalogowany 2017-07-24 20:13:06

    Dobrze że istnieją jeszcze ludzie o dobrych sercach!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Maja - niezalogowany 2017-07-26 18:35:24

    Halo halo chyba komuś się coś pomyliło.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama