We wrześniu br. zakończyły się prace modernizacyjne w Stacji Transformatorowej na terenie bazy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu. Te otworzyły drogę do instalacji stacjonarnych ładowarek służących do ładowania autobusów elektrycznych, które mają się trafić do miejskiego taboru na przełomie listopada i grudnia. W dalszej kolejności planowana jest dostawa i montaż stacji ładowania pantografowego (szybkiego).
Inwestycja, o której mowa, to pokłosie projektu „Ekologicznie i komfortowo – zmieniamy transport miejski w Przemyślu – etap I”, dofinansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, który przewiduje wprowadzenie w mieście transportu ekologicznego w postaci autobusów elektrycznych. Mowa jest o sześciu niskopodłogowych 12-metrowych pojazdach zasilanych energią elektryczną. Każdy ma być wyposażony w system informacji pasażerskiej, system zliczania pasażerów, monitoring wizyjny oraz – poza dwoma kasownikami biletów papierowych – w dwufunkcyjny kasownik, umożliwiający zakup biletów w formie bezgotówkowej. Jak zapowiada miejski samorząd, autobusy elektryczne mają zacząć wozić pasażerów na początku przyszłego roku.
W ramach realizowanej inwestycji zakupione mają także być kasowniki do 30 pozostałych autobusów wykorzystywanych aktualnie przez MZK, a wszystkie autobusy mają zostać wyposażone w ładowarki do urządzeń mobilnych oraz w system otwierania drzwi przez pasażerów.
Dostawę autobusów elektrycznych zrealizuje spółka „Solaris Bus & Coach” z siedzibą w Bolechowie. Łączna wartość realizowanego projektu opiewa na kwotę 23 mln 837 tys. 400 zł, przy czym dofinansowanie z Polskiego Ładu wynosi 21 mln 453 tys. 660 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze