Reklama

Królowie grzybobrania wyłonieni! Nie jeden a trzech!

W ostatnią sobotę września w Horyńcu-Zdroju walczono o tytuł Roztoczańskiego Króla Grzybobrania. Wyzwanie podjęło prawie 30 osób, a finalnie wyłoniono nie jednego króla grzybobrania, lecz trzech!

Lasy nadleśnictwa Lubaczów stały się areną zawodów przede wszystkim na największy zbiór, ale grzybiarze walczyli też o laury w kategoriach największy grzyb i ekogrzybiarz. W tej ostatniej chodziło o to, by przy okazji grzybobrania zebrać, a następnie usunąć z lasu jak najwięcej śmieci. Jak podają organizatorzy – UG Horyniec-Zdrój, Nadleśnictwo Lubaczów, Lasy Państwowe i Stowarzyszenie Przystanek Horyniec – w szranki stanęło 20 drużyn (łącznie prawie 30 osób), co ciekawe nie tylko złożonych z lokalnych pasjonatów zbierania grzybów. Licząca 9 osób ekipa przyjechała na zawody aż ze Śląska.

4 godziny łowów przełożyły się na obfity zbiór. Zważono 105,9 kg grzybów, zatem udało się pobić ubiegłoroczny rekord, który wynosił  102,6 kg. W ramach konkurencji ekologicznej zebrano też ponad 25 kg porzuconych w lesie śmieci.

Reklama

Finalnie tytuł Roztoczańskiego Króla Grzybobrania w kategorii „największy zbiór” zgarnął Andrzej Antoniszyn, któremu udało się po brzegi wypełnić koszyki. Uzbierał łącznie 21,1 kg grzybów. Tuż za nim był...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 39% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama