– Wszystkie siły polityczne boją się Konfederacji i mnie jako kandydata ideowej prawicy. Gotowe byłyby paktować z diabłem – stwierdził Krzysztof Bosak, kandydat na prezydenta RP z ramienia Konfederacji. W piątek, 12 czerwca, w południe spotkał się z mieszkańcami miasta i dziennikarzami.
Głównym tematem konferencji prasowej Krzysztofa Bosaka była współpraca PiS z SLD. Odniósł się tu do zmiany prezydium rady miejskiej w Przemyślu, o czym zdecydowały głosy m.in. członków tych dwóch klubów. Jak stwierdził kandydat na prezydenta, taka cicha współpraca ma miejsce na co dzień w parlamencie. Mówił, że PiS ma w swoich szeregach[paywall] postkomunistów, a sam Jarosław Kaczyński ma byłych działaczy PZPR w gronie najbliższych współpracowników.
– Partia przedstawiająca się jako antykomunistyczna i antylewicowa, woli koalicję z Lewicą niż z ideową prawicą. Kaczyński nigdy nie przedstawił propozycji współpracy z Konfederacją – powiedział polityk.
– Wszystkie siły polityczne boją się Konfederacji, boją się mnie jako kandydata ideowej prawicy. Gotowe byłyby paktować z diabłem albo debatować z kimkolwiek, byle nie ze mną, ponieważ boją się naszego idealizmu – stwierdził.
K. Bosak powiedział, że „wyborcy patriotyczni i konserwatywni wreszcie otrzymują prawdziwą alternatywę”, którą tworzy Konfederacja oraz on jako kandydat na prezydenta. Zapowiedział, że jego celem jest druga tura wyborów, aby „wyborcy prawicowi nie byli skazani na wybieranie mniejszego zła”.
Poseł Grzegorz Braun zarzucił natomiast PiS-owi, że jest ona partią prawicową tylko z nazwy, a „karta Rodziny”, którą podpisał przed kilkoma dniami Andrzej Duda jest pomysłem Konfederacji. – Nie rozważajcie wyboru mniejszego zła. Wybierzcie od razu większe dobro, wybierzcie Krzysztofa Bosaka. Nie wybierajcie podróbek, nie wybierajcie produktów polskopodobnych – powiedział.
W konferencji prasowej uczestniczyli radni miejscy klubu Wspólnie dla Przemyśla: Andrzej Zapałowski i Mirosław Majkowski. A. Zapałowski powitał kandydata Konfederacji w imieniu swoim, M. Majkowskiego, ich elektoratów oraz „znacznej części elektoratu prezydenta Przemyśla”. Dodał też, że K. Bosak otrzymał od Wojciecha Bakuna zaproszenie na kawę, na które się wybiera po spotkaniu z wyborcami na Rynku. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób, głównie z młodego pokolenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo życie!!!! Dość promocji Andrju i Trzaska. Wypromowani przez swoje ugrupowania... dużo mówią ale mało konkretów. Pan Bosak nie leje wody jak inni kandydaci, 38 lat a tyle doświadczenia, trafia nawet do serc jego przeciwników i ci przyznają mu rację w aspektach gospodarczych w 100% i na tym powinniśmy się skupiać! na gospodarce, obronności! Proszę wejść na youtuba Pana Bosaka. Jak wiele ataków ze strony dziennikarzy przetrwał i się wybronił. Jest moim idolem. Myślę samodzielnie i nie głosuję na ludzi którzy wybierają moi rodzice i dziadkowie. Mam 25 lat i głosuję na Krzysztofa Bosaka. Jakby miał równe szanse walki tak jak jego kontrkandydaci to na pewno by górował. TVP info prawie w ogóle ludzi z Konfederacji nie zaprasza... nie równa walka a mimo tego Bosak tak wiele osiągną. Andrzej i Rafał nie mają odwagi zmierzyć się z innymi kandydatami w debatach dlatego te z Newsweeka, Polsatu i Tvn zostały odwołane. Boją się gorzej wypaść przy panu Bosaku. Polecam pooglądać poprzednie debaty z których wziął udział pan Bosak, przeczytać jego program.. NOWY PORZĄDEK!!! Same konkrety, właśnie o takiej Polsce marzę.
Techniczna koalicja z PO, bo PiS się nie zgodził. Tak powiedział z Kukiza, który jak jego koleżanka opuścił Kukiz tylko ze on założył muszkę, tak jak ona odnosi się do honoru. Ona zmieniła bo kochała, on zmienił bo chciał muszkę. Dziwie się PO, że daje sobie tak pluc w twarz. Zostawcie ich na pastwę...
Konfederaci to katolicy, patrioci, osoby szczerze Kochające Polskę i zabiegające o jej interes <3, ważniejsza dla nich ojczyzna niż jakieś inne państwa Europejskie, bo tu chcemy mieszkać, ty chcemy by nasze dzieci mieszkały i nie wyjeżdżały za chlebem za granicę. Proszę zapoznać się z Programem tych panów a później oceniać. Proponują zmniejszenie liczby posłów o połowę, wybieranie rządu przez premiera, 7-letnia kadencja prezydenta bez reelekcji, możliwość zasiadania w SN i TK tylko osobom o co najmniej 10 letnim doświadczeniu, funkcje kontrolne w rękach opozycji tj. Najwyższa Izba kontroli i Centralne biuro Antykorupcyjne, co więcej: Przekształcenie Senatu tak aby zasiadali w nim byli prezydenci, samorządowcy, przedsiębiorcy. Dobro narodu najwyższym celem polityków, możliwość zgłaszania veta przez premiera a w przypadku niedopełnienia służby przez rząd to głosowanie nad wotum nieufności wobec całego rządu, oczywiście premier może dowolnie sam powoływać ministrów. Wprowadzenie nadrzędności konstytucji nad innymi aktami prawnymi, przekazać prezydentowi RP wyłączną kompetencję do powoływania członków KRS, TK i SN. Jedynie pierwszy skład członkowski pod rządami nowej Konstytucji powinien zostać powołany przez Sejm większością konstytucyjną, spotkania sejmu z premierem i organizacja pytań i odpowiedzi tak, aby nikogo nie wprowadzać w błąd i opozycja by miała pełny obraz uchwalanych przepisów przez rząd, ordynację wyborczą w modelu mieszanym, polonijne okręgi wyborcze, ochrona małżenstw i rodziny, etyka chrześcijańska, pełna ochrona życia nienarodzonego, wolność gospodarcza, swoboda zawierania umów i swoboda prywatnej inicjatywy gospodarczej, aby przedsiębiorcy mogli pracować i by żadne niepotrzebne przepisy nie blokowały ich działalności gospodarczej, zakaz uchwalania budżetu z deficytem chyba że parlament będzie za tym, eksploatacja złóż tak wykorzystywana aby przynosić zysk polakom ale przy zachowaniu zasad ekologii, obywatelstwo polskie nadawane tylko osbom znającym nasz język, kulturę, mających pracę w Polsce i kilka lat przemieszkanych u nas, Członkowie KRS, TK i SN powoływani dożywotnio, co zapewni im niezależność od aktualnej władzy, koniec z bezkarnością urzędników!!! Jeśli zawalą będą odpowiadać własnym mieniem( Jak w przypadku pana Sasina czy Szumowskiego), przeniesienie instytucji niepotrzebnych by były warszawie na inne obszary naszego państwa tak aby nie centralizować za bardzo Warszawy, ułatwienie dostępu do broni, etyka chrześcijańska podstawą ładu prawnego . To jest właśnie Konfederacja, teraz macie jej prawie pełny obraz. Szacunek dla tych co przeczytali do końca. Proszę, teraz możecie oceniac. Pozdrawiam ja - 56 latka z Przemyśla ;)
Cyt. ważniejsza dla nich ojczyzna niż jakieś inne państwa Europejskie = Ciekawe, co znaczy JAKIEŚ INNE? Przekształcenie Senatu tak aby zasiadali w nim byli prezydenci, samorządowcy, przedsiębiorcy = niby dlaczego akurat taki skład? Nie sądzę by BYLI prezydenci reprezentowali wysoki poziom intelektualny i zdrowy rozsądek.Wprowadzenie nadrzędności konstytucji nad innymi aktami prawnymi = czyżby do tej pory tak nie było? Ano nie, bo hałastra robi z Polską i z Polakami co chce za przyzwoleniem suwerena!Dobrego Heluś! etyka chrześcijańska,ułatwienie dostępu do broni
Przepraszam jeszcze wrócę.Etyka chrześcijańska = niby dlaczego TYLKO ona? Czyżby przestrzegający innej byli gorsi od chrześcijan? Takim stwierdzeniem bym nie ryzykował!!!Ułatwienie dostępu do broni?! == Ha, niezbyt przemyślany wniosek. By być posiadaczem broni należy do tego dorosnąć! Polacy mają jeszcze daleką drogę..... Prosty przykład, po awanturach na drogach ginęło by co dzień kilkunastu kierowców.
No to sie zdecyduj czy jesteś Bosak2020,bbx5457 czy Helena?
Helena przestań i POczytaj sobie o tych pożal się Boże konfederatach i nie wprowadzaj ludzi w błąd
Panie Azot, mam na myśli to, że pan Bosak prezentuje postawę suwerenną a zapyta pan/pani co to znaczy to już odpowiadam, a to, że jak nam będą narzucali z Europy coś co nie byłoby dla nas dobre jako dla narodu, czy to podwyżki, czy jakieś sprzeczne poglądy czy umowy na których my jako Polacy będziemy tracić to Pan Bosak będzie o tym głośno mówił, aby przedstawić obywatelom wszystkie za i przeciw tak aby każdy mógł sobie wyrobić obiektywne zdanie i przede wszystkim będzie robić wszystko by złe decyzje dla Polski nie były podejmowane ( np. Zyskają na tym bogate państwa Europejskie a straci nasz kraj). Przekształcenie Senatu tak aby zasiadali w nim byli prezydenci, samorządowcy, przedsiębiorcy - cóż każdy prezydent który rządził 5 lat, dobrze czy nie ma jednak jakieś duże doświadczenie a po kadencji bardzo często takie osoby nie mogą znaleźć sobie miejsca. Przedsiębiorcy i samorządowcy - oni znają realne problemy w różnych aspektach, samorządowcy mogą wykorzystać swoją wiedzę i wspomagać ustanawianie dobrych ustaw tak, aby jak najbardziej służyły obywatelom. Przedsiębiorcy też często są blokowani przez różnego rodzaju przepisy, często wzięte z dupy.. i cóż o ile zauważyłam drobną zmianę w ostatnim czasie np. mały Zus o tyle jest jeszcze wiele dobrego do zrobienia.Polecam pooglądać polecany przez pana Krzysztofa Bosaka film. pt. Lewiatan. tam też dużo mówi o podatkach. Droga pani/panie Azot - Konstytucja jest nadrzędna ale trzeba jeszcze to wzmocnić i doprecyzować bo z każdej strony docierają różne próby uchwalania prawa i naciągania tego co jest wyraźnie napisane w konstytucji. Dalej.. Etyka chrześcijańska - co jest złego w etyce chrześcijańsiej? Przecież to ona reguluje od bardzo dawna nasz ład społeczny....To, że ludzie się nie zabijają, nie gwałcą, że mieszkają sobie rodzice z dziećmi, to że Rodzina jest funadamentem dobrego państwa, to, że wszyscy jesteśmy równi, wolni, każdemu się należy szacunek, pomoc, ... co jest złego w etyce chrześcijańskiej? Ułatwienie dostępu do broni - cóż nie każdy imbecyl by mógł mieć broń, ale każdy obywatel który przejdzie szkolenie wojskowe. Historia powstania warszawskiwgo powinna wielu osobom dać do myślenia. Nie dawać do ręki każdemu pistoletu - ale jeśli obywatel uzna, że jest mu potrzebna broń bo zagrażu mu niebezpieczeństwo a przeszedł szkolenie wojskowe - powinien taką broń móc posiadać..... KROPKA
Panie szanowny "g" Bardzo się interesuję polityką od dawna, pan Korwin i Braun mają za sobą wiele kontrowersyjnych wypowiedzi jednak w tych wypowiedziach jest ukazana prawda. Kto widzi tylko samo zło to najwyraźniej jest za głupi by zrozumieć pewne rzeczy. Pan Bosak jest klasą samą w sobie, polecam dzisiaj TVP info zobaczyć, ponieważ będzie gościem wydarzeń o 20. PO nigdy bym nie poparła, banda złodziei którzy serwują nam kiełbasę wyborczą. .. zawiodłam się na nich i zamierzam dać szansę młodym a panu nic do tego
TVPiS zniszczy każdego kto ośmieli się zagrozić obecnej głowie państwa psychologia przekazu informacyjnego prania mózgu nie różni się wiele od Dziennika TV za czasów PRL
Wermacht poniósł klęskę pod Kurskiem TVPis się pogrąży przy Kurskim
Ty też się zdecyduj czy jestes Edzio czy Olek???
Wszystkim zwolennikom małżeństw homoseksualistów i adopcji przez nich dzieci poddaje pod uwagę treść tego artykułu:https://parenting.pl/niemcy-przez-30-lat-dzieci-trafialy-pod-opieke-pedofili-lew-starowicz-ich-sytuacja-byla-rozpaczliwa Oczywiście zostanie mi przedstawiony zarzut że nie odróżniam pedofila od homoseksualisty, uważam że znacznie im bliżej do siebie od pary hetero.
Brawo życie!!!! Dość promocji Andrju i Trzaska. Wypromowani przez swoje ugrupowania... dużo mówią ale mało konkretów. Pan Bosak nie leje wody jak inni kandydaci, 38 lat a tyle doświadczenia, trafia nawet do serc jego przeciwników i ci przyznają mu rację w aspektach gospodarczych w 100% i na tym powinniśmy się skupiać! na gospodarce, obronności! Proszę wejść na youtuba Pana Bosaka. Jak wiele ataków ze strony dziennikarzy przetrwał i się wybronił. Jest moim idolem. Myślę samodzielnie i nie głosuję na ludzi którzy wybierają moi rodzice i dziadkowie. Mam 25 lat i głosuję na Krzysztofa Bosaka. Jakby miał równe szanse walki tak jak jego kontrkandydaci to na pewno by górował. TVP info prawie w ogóle ludzi z Konfederacji nie zaprasza... nie równa walka a mimo tego Bosak tak wiele osiągną. Andrzej i Rafał nie mają odwagi zmierzyć się z innymi kandydatami w debatach dlatego te z Newsweeka, Polsatu i Tvn zostały odwołane. Boją się gorzej wypaść przy panu Bosaku. Polecam pooglądać poprzednie debaty z których wziął udział pan Bosak, przeczytać jego program.. NOWY PORZĄDEK!!! Same konkrety, właśnie o takiej Polsce marzę.
Duda i Trzask nie mają szans!
Techniczna koalicja z PO, bo PiS się nie zgodził. Tak powiedział z Kukiza, który jak jego koleżanka opuścił Kukiz tylko ze on założył muszkę, tak jak ona odnosi się do honoru. Ona zmieniła bo kochała, on zmienił bo chciał muszkę. Dziwie się PO, że daje sobie tak pluc w twarz. Zostawcie ich na pastwę...