Piłkarze IV ligi podkarpackiej rozegrali 22. kolejkę mistrzowskich spotkań. Była ona bardzo udana dla zespołów z naszego regionu.
Lider z Wiązownicy poddany został kolejnemu poważnemu egzaminowi. Mecz w Głogowie Małopolskim z Głogovią był absolutnym hitem 22. kolejki. Ekipa Marcina Wołowca zdała go na szóstkę z plusem. Wywiozła w niezwykle trudnego terenu komplet punktów, dzięki czemu uciekła rywalom na pięć punktów. Wygrała 0:1 (0:1), a autorem jedynego gola był Patryk Zieliński (17. min).
Po pewne trzy punkty sięgnął JKS Jarosław, który pokonał u siebie Stal Łańcut 3:1 (1:1). Bramki strzelili: Karol Ptasznik (17. min), Kamil Bała (50. min) i Nowy nabytek zespołu Arkadiusza Barana – Igor Maliarenko (57. min).
Znakomity pojedynek rozegrała Polonia Przemyśl. Wzmocniona bardzo dobrymi zawodnikami z Ukrainy, rozniosła w pył zespół z Kolbuszowej Dolnej. Sokół potrafi grać z Polonią. Ale nie tym razem, nie tego sobotniego przedpołudnia. To było prawdziwe meczycho Polonii. W zespole Piotra Ciska zadebiutowali dwaj byli piłkarze I-ligowego ukraińskiego Obołonia Kijów – 21-letni środkowy pomocnik Dmytrij Syczevskyj i 29-letni napastnik Konstantyn Czernij, wyceniany przez transfermarket na 100 tys. euro. Na dokumenty uprawniające do gry czeka 32-letni środkowy obrońca Stanislav Mykytsey, były reprezentant Ukrainy U-19 i U-21, zawodnik m.in. Szachtara Donieck czy Czernomorca Odessa, a ostatnio FK Mariupol (w 2017 r. wyceniany na 700 tys. euro; obecnie – 200 tys. euro) oraz defensywny pomocnik z Kolumbii Mario Silva.
Pierwsze wiosenne wygrane zapisały na swoim koncie drużyny Orła Przeworsk i Piasta Tuczempy, wlewając w serca swoich kibiców sporo optymizmu. Ci pierwsi pokonali u siebie outsidera Czarnych Trześń 2:0 (0:0) po bramkach Piotra Boratyna (62. min) i Bartłomieja Buczka (78. min), ci drudzy wygrali z mocnym Sokołem Kamień 2:0 (1:0), po trafieniach Felipe Gonzaleza (11. min) i Damiana Demskiego (90. min).
Niewiele brakowało do tego zespołowi Marka Rybkiewicza, czyli beniaminkowi z Kańczugi. Po golu Sylwestra Kielicha w 49. min prowadzili, ale rywal wyrównał i mecz zakończył się remisem 1:1 (0:0).
Polonia Przemyśl – Sokół Kolbuszowa Dolna 5:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Wanat 11. min, 2:0 Syczevskyj 51. min, 3:0 Wanat 56. min, 4:0 Babieczko 79. min, 5:0 Czernij 90.+2 min.
Polonia: Kuźma – Głuszko, Kuźniar, Andreasik, Solarz – Babieczko, Kazek, Jasiński (46. Syczevskyj), Janas (82. H. Błahuciak) – Wanat (80. Kowalski), Stopa (46. Czernij).
Sokół: Petrykowski – Skowron, Ilnyckyj, Prokop (82. Karkut), Mazurek (69. Gorzelany) – Bożek, Miśko, Kołacz, Miazga (56. Aab) – Dziedzic (77. Wargacki) – Szymański.
Sędziował: Jakub Kozner (Krosno). Żółte kartki: Mazurek i Prokop. Widzów: 100.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze