Reklama

KS Wiązownica ucieka. Meczycho Polonii Przemyśl

Piłkarze IV ligi podkarpackiej rozegrali 22. kolejkę mistrzowskich spotkań. Była ona bardzo udana dla zespołów z naszego regionu.

Lider z Wiązownicy poddany został kolejnemu poważnemu egzaminowi. Mecz w Głogowie Małopolskim z Głogovią był absolutnym hitem 22. kolejki. Ekipa Marcina Wołowca zdała go na szóstkę z plusem. Wywiozła w niezwykle trudnego terenu komplet punktów, dzięki czemu uciekła rywalom na pięć punktów. Wygrała 0:1 (0:1), a autorem jedynego gola był Patryk Zieliński (17. min).
Po pewne trzy punkty sięgnął JKS Jarosław, który pokonał u siebie Stal Łańcut 3:1 (1:1). Bramki strzelili: Karol Ptasznik (17. min), Kamil Bała (50. min) i Nowy nabytek zespołu Arkadiusza Barana – Igor Maliarenko (57. min).
Znakomity pojedynek rozegrała Polonia Przemyśl. Wzmocniona bardzo dobrymi zawodnikami z Ukrainy, rozniosła w pył zespół z Kolbuszowej Dolnej. Sokół potrafi grać z Polonią. Ale nie tym razem, nie tego sobotniego przedpołudnia. To było prawdziwe meczycho Polonii. W zespole Piotra Ciska zadebiutowali dwaj byli piłkarze I-ligowego ukraińskiego Obołonia Kijów – 21-letni środkowy pomocnik Dmytrij Syczevskyj i 29-letni napastnik Konstantyn  Czernij, wyceniany przez transfermarket na 100 tys. euro. Na dokumenty uprawniające do gry czeka 32-letni środkowy obrońca Stanislav Mykytsey, były reprezentant Ukrainy U-19 i U-21, zawodnik m.in. Szachtara Donieck czy Czernomorca Odessa, a ostatnio FK Mariupol (w 2017 r. wyceniany na 700 tys. euro; obecnie – 200 tys. euro) oraz defensywny pomocnik z Kolumbii Mario Silva.

Pierwsze wiosenne wygrane zapisały na swoim koncie drużyny Orła Przeworsk i Piasta Tuczempy, wlewając w serca swoich kibiców sporo optymizmu. Ci pierwsi pokonali u siebie outsidera Czarnych Trześń 2:0 (0:0) po bramkach Piotra Boratyna (62. min) i Bartłomieja Buczka (78. min), ci drudzy wygrali z mocnym Sokołem Kamień 2:0 (1:0), po trafieniach Felipe Gonzaleza (11. min) i Damiana Demskiego (90. min).

Niewiele brakowało do tego zespołowi Marka Rybkiewicza, czyli beniaminkowi z Kańczugi. Po golu Sylwestra Kielicha w 49. min prowadzili, ale rywal wyrównał i mecz zakończył się remisem 1:1 (0:0).



Reklama

Polonia Przemyśl – Sokół Kolbuszowa Dolna 5:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Wanat 11. min, 2:0 Syczevskyj 51. min, 3:0 Wanat 56. min, 4:0 Babieczko 79. min, 5:0 Czernij 90.+2 min.
Polonia: Kuźma – Głuszko, Kuźniar, Andreasik, Solarz – Babieczko, Kazek, Jasiński (46. Syczevskyj), Janas (82. H. Błahuciak) – Wanat (80. Kowalski), Stopa (46. Czernij).
Sokół: Petrykowski – Skowron, Ilnyckyj, Prokop (82. Karkut), Mazurek (69. Gorzelany) – Bożek, Miśko, Kołacz, Miazga (56. Aab) – Dziedzic (77. Wargacki) – Szymański.
Sędziował: Jakub Kozner (Krosno). Żółte kartki: Mazurek i Prokop. Widzów: 100.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama