Reklama

KS Wiązownica-Wisłoczanka Tryńcza wróciła na fotel lidera. Polonia lepsza w derbach od Czuwaju i goni czołówkę

Derby Przemyśla, po ponad 20 latach przerwy, były zdecydowanie hitem 18. kolejki spotkań. Zwycięsko wyszła z nich ekipa Pawła Załogi, odnosząc trzecie z rzędu zwycięstwo. Komplet punktów z Czuwajem pozwolił popularnej „Barcelonce” zniwelować straty do sąsiada zza miedzy do czterech punktów. Potknięcie Czuwaju wykorzystał rezerwowy zespół III-ligowej KS Wiązownicy, który wrócił na fotel lidera.

Derby jednak bardzo rozczarowały. Tysięczna widownia była świadkiem ponad 90-minutowej piłkarskiej katorgi. Mecz piłkarsko był fatalny, zwłaszcza w I połowie, kiedy zawodnicy tak jednej, jak i drugiej drużyny zaserwowali obserwatorom totalnego gniota. Niestrawnego, pozbawionego jakiejkolwiek myśli przewodniej. 

Potknięcie Czuwaju wykorzystał rezerwowy zespół III-ligowej KS Wiązownicy, który wrócił na fotel lidera. Po porażce na inaugurację w Przemyślu z Polonią ekipa Huberta Kasi w dwóch kolejnych pojedynkach gromiła rywali. Strzeliła łącznie aż 11 bramek. W Gorliczynie sensacją pachniało przez pół godziny. Potem w zasadzie nie było co zbierać… 

Reklama

Trzecie miejsce w tabeli zachowała Wólczanka Wólka Pełkińska, która jednak musiała się sporo namęczyć z Sanoczanką Święte. Kolejną bramkę strzelił Krzysztof Pietluch i jak tak dalej pójdzie 35-latek zostanie królem strzelców rozgrywek. Na razie jest wiceliderem klasyfikacji. Z czołówką nie rozstaje się Piast Tuczempy. Po do pewnego momentu wyrównanym boju z Orłem Torki „Piaścik” wrzucił szósty bieg i odniósł 10. zwycięstwo w sezonie. 

Podziałem punktów zakończyły się spotkania w Skołoszowie, Pruchniku i Morawsku. Biorąc pod uwagę sytuację w tabeli tych pierwszych, czyli LKS Skołoszów oraz Płomienia Morawsko, rozstrzygnięcia takie nie są dla obu drużyn korzystne. Słowa uznania należą się piłkarzom outsidera Biało-Czerwonych Kaszyce. Bardzo dzielnie walczyli z mocnym Startem Lisie Jamy, prowadząc po I połowie. Dwie bramki strzelił Oskar Kuźmiński, co pozwoliło się mu umocnić na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców z dorobkiem 14 bramek. W drugich 45 minutach na boisku rządzili już goście.

Reklama

 

Polonia Przemyśl – Czuwaj Przemyśl 1:0 (1:0)

  • Bramka: Rop.

Gorliczanka Gorliczyna – KS Wiązownica-Wisłoczanka Tryńcza 1:5 (1:2)

  • Bramki: Najsarek – Hatala 2, Omuru, Tonia, Sula;

Wólczanka Wólka Pełkińska – Sanoczanka Święte 2:1 (1:1)

  • Bramki: Pietluch, Halwa – K. Andreasik.

Piast Tuczempy – Orzeł Torki 4:2 (1:0)

  • Bramki: Golba 2, Szuflita, Pindak – Wiątek 2 (obie z karnych).

Płomień Morawsko – Dąb Dobkowice 1:1 (0:0)

  • Bramki: Nowogrodzki – Kościk.

Biało-Czerwoni Kaszyce – Start Lisie Jamy 3:5 (3:2)

  • Bramki: O. Kuźmiński 2, Dutka – Roman 2, Kociołek, H. Ważny, samobójcza.

LKS Skołoszów – Zdrój Horyniec 0:0

Start Pruchnik – Santos Piwoda 1:1 (1:1)

  • Bramki: Kopiec – Wielis.

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/03/2025 20:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama