Jarosławskie Pola Nadziei rozkwitają jak wiosenne żonkile i obejmują swoim zasięgiem coraz więcej wolontariuszy i darczyńców. Świadczy o tym m.in. rekordowa kwota, jaką udało się zebrać podczas cyklicznej już zbiórki publicznej na rzecz Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu.
Wiosenna akcja charytatywna została zorganizowana już po raz siódmy. Kwesta trwała dwa dni i była prowadzona na terenie całego powiatu jarosławskiego. W sobotę wolontariusze zbierali datki przed sklepami, zaś w niedzielę pojawili się w okolicy kościołów.
Za złożoną ofiarę wolontariusze obdarowywali darczyńców żółtymi żonkilami – kwiatami symbolizującymi nadzieję.
W ramach zbiórki udało się zebrać 164 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych, które pozwolą obniżyć koszty energii elektrycznej w placówce, sprawującej opiekę nad pacjentami w terminalnej fazie choroby nowotworowej.

fot.MD
Mieszkańcy Jarosławia chętnie wspierali szlachetną inicjatywę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze