Reklama

Kwestowali na rzecz nieuleczalnie chorych. Zebrali 164 tys. zł: Jarosławskie Pola Nadziei

27/04/2023 12:51

Jarosławskie Pola Nadziei rozkwitają jak wiosenne żonkile i obejmują swoim zasięgiem coraz więcej wolontariuszy i darczyńców. Świadczy o tym m.in. rekordowa kwota, jaką udało się zebrać podczas cyklicznej już zbiórki publicznej na rzecz Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu.

Wiosenna akcja charytatywna została zorganizowana już po raz siódmy. Kwesta trwała dwa dni i była prowadzona na terenie całego powiatu jarosławskiego. W sobotę wolontariusze zbierali datki przed sklepami, zaś w niedzielę pojawili się w okolicy kościołów.

Za złożoną ofiarę wolontariusze obdarowywali darczyńców żółtymi żonkilami – kwiatami symbolizującymi nadzieję.

W ramach zbiórki udało się zebrać 164 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych, które pozwolą obniżyć koszty energii elektrycznej w placówce, sprawującej opiekę nad pacjentami w terminalnej fazie choroby nowotworowej.

Reklama


fot.MD
Mieszkańcy Jarosławia chętnie wspierali szlachetną inicjatywę.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama