Utwory H. Ordonówny, E. Bodo, A. Astona oraz twórców popularnych na salonach i przedmieściach szlagierów H. Warsa czy J. Petersburskiego wybrzmiały 11 lutego w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach, podczas klimatycznego koncertu Zespołu Wokalno-Instrumentalnego Cztery Pory Roku. Karnawałowo-walentynkowa oprawa wieczoru udzieliła się wszystkim odbiorcom.
Zespół Wokalno-Instrumentalny Cztery Pory Roku wystąpił przed oleszycką publicznością w składzie: Alicja Franus, Małgorzata Kościelińska, Monika Olejnik, Kacper Olejnik (wokal), Paweł Młodowiec (klawisze, wokal), Wiesław Pazowski (gitara basowa), Marian Kowalski (trąbka, monologi), Martyna Kulczycka (akordeon), Wojciech Kułakowski (perkusja).
Klimat lat 20. i 30. udało się wyczarować nie tylko za sprawą muzyki i znanych z tamtych lat przebojów, ale też strojów. Wokaliści wystąpili w odpowiednim anturażu, w kreacjach oddających czar lat minionych. W oczy rzucały się: sznury pereł, długie rękawiczki, szale z piór i eleganckie kapelusze. Utrzymane w klimacie retro utwory przeniosły słuchaczy w swingujący, rozśpiewany świat retro, dostarczając wspaniałych wrażeń i pozwoliły wyczarować magiczną atmosferę. Jeszcze długo po koncercie w głowach i sercach uczestników majaczyły wpadające w ucho melodie, takie jak choćby: „Odrobinę szczęścia w miłości”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak”, „Ada, to nie wypada” czy „Co bez miłości wart jest świat”.
Nie tylko wspaniałe piosenki, ale też ekspresyjne tańce folkowe w wykonaniu grupy tanecznej ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach, przygotowanej do występu przez Monikę Jezuit, oczarowały tego dnia uczestników koncertu. Specjalnie dla nich przygotowano też niespodziankę w postaci słodkości podarowanych w ramach wdzięczności za aktywne włączenie się do wspólnej zabawy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze