22 października wystartował drugi sezon Międzyszkolnej Ligi Robotyki. To wydarzenie wpisujące się w panującą od jakiegoś czasu w mieście modę na programowanie i roboty. Czy zaowocuje ona w jakiś wymierny sposób, tego nie wiadomo. Na razie jest świetna zabawa połączona z nauką.
Nie od dziś wiadomo, że tak zwane IT (od ang. information technology) to jedna z najbardziej perspektywicznych dziedzin ludzkiej aktywności. Programiści, specjaliści od robotyki i innych zaawansowanych technologii to jedni z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy specjalistów, a możliwości ich rozwoju oraz zarobkowania są ogromne. Dlatego należy przyklasnąć[paywall] wszystkim inicjatywom, które skłaniają młodych ludzi z naszego regionu do zainteresowania się tymi dziedzinami.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze