Akcja „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę” zawitała także do Jarosławia. W ubiegły czwartek, 8 listopada br., uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 razem z burmistrzem Waldemarem Paluchem zasadzili 100 lip drobnolistnych.
W czwartkowe popołudnie pogoda dopisała i uczestnicy tego szczególnego happeningu spędzili kilkadziesiąt minut na świeżym powietrzu, tym bardziej pożytecznych, bo stanowiących element obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości. Młodzież ochoczo zajęła się kopaniem dołków, sadzeniem drzewek, udeptywaniem ziemi i wbijaniem kołków podtrzymujących młode lipy. Mimo[paywall] typowo biurowego stroju dzielnie sekundował im w tym burmistrz miasta Waldemar Paluch. – To ważne, żeby – oprócz głównych uroczystości czy innych wydarzeń, które w przeciągu całego roku miały miejsce na terenie miasta – odbywały się także takie akcje, jak ta. W tym miejscu powstanie może nie park, ale zagajnik, gdzie będziemy mogli przychodzić, cieszyć się z tych zielonych drzew i pamiętać, że były one nasadzone w 100. rocznicę odzyskania niepodległości – opowiada o znaczeniu wydarzenia W. Paluch. Na zakończenie w formie upominku burmistrz przekazał pomocnikom śpiewniki patriotyczne, które ukazały się nakładem Miejskiego Ośrodka Kultury „JaroSŁAW NIEPODLEGŁĄ”.
Lipowy zagajnik powstał w ramach ogólnokrajowej akcji „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”, a sadzonki miastu przekazał Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Drzewka nasadzono na kilkunastoarowym terenie za parkingiem Nowego Cmentarza przy ul. Krakowskiej.
fot.Bartłomiej Pacek
Młodzież dobrze się bawiła w trakcie sadzenia. Znaczenie tego zdarzenia zrozumie zapewne dopiero za czas jakiś.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.100 - lecie odzyskania tzw. niepodległości, to oczywiście ściema, jedanakowoż, inicjatywa bardzo dobra i godna naśladowania !!!
100 - lecie odzyskania tzw. niepodległości, to oczywiście ściema, jedanakowoż, inicjatywa bardzo dobra i godna naśladowania !!!