Reklama

Łopata wbita. Most będzie za rok

07/09/2018 17:39

Symboliczne pierwsze wbicie łopaty pod największą inwestycję w blisko 20-letniej historii powiatu przemyskiego za nami. Ruszyły prace przy budowie mostu na Sanie w Sielnicy (gmina Dubiecko).

Sielnica liczy ok. 50 mieszkańców i jest położona po dwóch stronach rzeki. Za Sanem znajdują się również Łączki. Do tej pory[paywall] mieszkańcy tych wiosek korzystali z promu. Rozwiązanie to ma jednak mnóstwo wad. Po pierwsze, woda nie może być ani za niska, ani za wysoka. Po drugie, prom na nic się zdał, gdy rzekę skuł lód. Po trzecie wreszcie – sprzęt jest już stary.

Most poprawi przede wszystkim komfort życia mieszkańców tych miejscowości, ale również – w sytuacjach zagrożenia – skróci czas dojazdu służb ratunkowych. Ponadto ułatwi komunikację w tej części Pogórza Dynowskiego, co wpłynie na rozwój turystyki na całym tym terenie.

Reklama

Most będzie miał długość 171,8 m. Szerokość jezdni wyniesie 4 m, dlatego ruch będzie się odbywał wahadłowo i będzie sterowany sygnalizacją świetlną. Wartość zadania to 15,692 mln zł, z czego 5,824 mln zł wynosi subwencja z budżetu państwa, a 1,5 mln zł dokłada gmina Dubiecko. Pozostała kwotę pokrywa powiat przemyski.

Wykonawcą będzie firma Remost z Dębicy. Prace mają potrwać do jesieni 2019 r.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    zdzisław - niezalogowany 2018-09-07 18:24:11

    A co ma z tym wspólnego Lubaczów ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama