W Katowicach odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Polski w biegu po schodach. Tym razem rywalizowano w kategorii weteranów, juniorów, OSP oraz PSP. Znakomicie spisał się jarosławianin Maciej Tomaszewski, który odzyskał tytuł mistrza Polski w tej nietypowej konkurencji.
Dla M. Tomaszewskiego 2016 rok był bardzo udany. Zdobył trzy medale Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Juniorów. Złoto, podobnie jak przed rokiem, wywalczył w hali na dystansie 600 m. Srebro podczas Przełajowych Mistrzostw Podkarpacia, zaś trzeci medal na dystansie 1500 m na bieżni.
Podczas zawodów wojewódzkich uzyskał minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów na dystansie 5000 m, w których wystartował w lipcu br. Do niego należą najlepsze wyniki w sezonie wśród juniorów województwa podkarpackiego w sezonie na dystansach 5 i 10 km. We wrześniu br. razem ze swoim klubem Resovią Rzeszów zajął 8. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, a indywidualnie uzyskał 3. wynik w biegu na dystansie 3000 m. Wreszcie do swojej kolekcji dołożył złoty medal Mistrzostw Polski w Biegu po Schodach podczas zawodów Altus Cup w Katowicach.
W całym sezonie zaliczył aż 60 startów w biegach ulicznych, przełajowych, na bieżni i w hali na dystansach od 400 m do 15 km. 53 razy stawał na podium w swojej kategorii wiekowej, ale również w open, w tym 35 razy na najwyższym stopniu. Warto dodać, że w biegach ulicznych reprezentuje Jarosławską Grupę Biegową „Sokół”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
mistrz jest tylko jeden!