Reklama

Maciej Tomaszewski odzyskał tytuł mistrza Polski!

W Katowicach odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Polski w biegu po schodach. Tym razem rywalizowano w kategorii weteranów, juniorów, OSP oraz PSP. Znakomicie spisał się jarosławianin Maciej Tomaszewski, który odzyskał tytuł mistrza Polski w tej nietypowej konkurencji.

Dla M. Tomaszewskiego 2016 rok był bardzo udany. Zdobył trzy medale Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Juniorów. Złoto, podobnie jak przed rokiem, wywalczył w hali na dystansie 600 m. Srebro podczas Przełajowych Mistrzostw Podkarpacia, zaś trzeci medal na dystansie 1500 m na bieżni.

Podczas zawodów wojewódzkich uzyskał minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów na dystansie 5000 m, w których wystartował w lipcu br. Do niego należą najlepsze wyniki w sezonie wśród juniorów województwa podkarpackiego w sezonie na dystansach 5 i 10 km. We wrześniu br. razem ze swoim klubem Resovią Rzeszów zajął 8. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, a indywidualnie uzyskał 3. wynik w biegu na dystansie 3000 m. Wreszcie do swojej kolekcji dołożył złoty medal Mistrzostw Polski w Biegu po Schodach podczas zawodów Altus Cup w Katowicach.

Reklama

W całym sezonie zaliczył aż 60 startów w biegach ulicznych, przełajowych, na bieżni i w hali na dystansach od 400 m do 15 km. 53 razy stawał na podium w swojej kategorii wiekowej, ale również w open, w tym 35 razy na najwyższym stopniu. Warto dodać, że w biegach ulicznych reprezentuje Jarosławską Grupę Biegową „Sokół”.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama