Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Marię Tabin-Matusz do pełnienia funkcji wójta gminy Wiązownica do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów. Te odbędą się 5 grudnia.
Akt wyznaczenia w imieniu Prezesa Rady Ministrów przekazała Marii Tabin-Matusz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart 14 października. Wybór ten dokonany został na wniosek złożony wcześniej u premiera przez panią wojewodę. – Dziękuję Pani Marii Tabin-Matusz za podjęcie wyzwania i gotowość do przejęcia wykonywania zadań[paywall] i kompetencji wójta gminy Wiązownica. Jestem przekonana, że wskazana osoba należycie zadba o to, by bieżąca praca urzędu przebiegała sprawnie i bez zakłóceń, do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta – mówiła tuż po przekazaniu aktu Ewa Leniart.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Obecny komisarz gminy Wiązownica,byłby najlepszym kandydatem na wójta.
Obecny komisarz gminy Wiązownica,byłby najlepszym kandydatem na wójta.