To kapitalna informacja w kontekście walki Niedźwiadków Chemart Przemyśl o utrzymanie się w PEKAO I lidze. Rzucający obrońca lub niski skrzydłowy, były zawodnik ekstraklasowego Muszynianki Domelo Sokoła Łańcut Mateusz Szczypiński dołączył do ekipy beniaminka. Zawodnik, który seryjnie potrafi „żądlić” rzutami zza linii 6,75 m, zagra w najbliższym meczu z Polonią Warszawa (2 marca, g. 18)!
Popularny „Szczypa” jest wychowankiem WKK Wrocław. Mistrzem Polski młodzików (2012), kadetów (2014), wicemistrzem Polski juniorów (2014) i brązowym medalistą (2016). Reprezentantem Polski w kategoriach młodzieżowych (mistrz Europy U-20 dywizji B). W I lidze w barwach WKK zadebiutował już w sezonie 2013 – 2014.
Ma 26 lat, 194 cm wzrostu. W 2022 r. pod wodzą Dariusza Kaszowskiego wywalczył z Sokołem Łańcut awans do EBL, czyli polskiej ekstraklasy. Był jednym z najważniejszych gracz w łańcuckim teamie. Wcześniej grał m.in. w: MKS Dąbrowa Górnicza, Rosie Radom, Hydro Trucku Radom, Mieście Szkła Krosno. Wszystko w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.
W poprzednim sezonie w barwach ekstraklasowego Sokoła Łańcut rozegrał 30 meczów. Średnio zdobywał 5,5 pkt. W tym sezonie zagrał w 12 spotkaniach, w 7 wychodząc w startowej „piątce”. Z całą pewnością jest ogromnym wzmocnieniem walczących o I-ligowy byt Przemyskich Niedźwiadków. To zawodnik, który potrafi być prawdziwym „kilerem” zza linii 6,75 m, ale i udanie spenetrować czy szukać kombinacyjnej gry z wysokimi.
M. Szczypiński – mimo zamkniętego już okienka transferowego – mógł dołączyć do zespołu. Jego transfer (i zgłoszenie do rozgrywek) do Niedźwiadków – mimo starań władz przemyskiego klubu – blokował łańcucki Sokół. Jak się okazało bezprawnie, dopiero wyrok sądu umożliwił aktywowanie zgłoszenia.
„To była wielotygodniowa batalia prawna, dzięki determinacji Mateusza, mogliśmy kilka minut temu dopiąć ostatnie formalności i tym samym, już jutro zagramy razem. Mateusz Szczypiński ostatnie dwa sezony grał w ekstraklasowym Sokole Łańcut, wcześniej awansował z Sokołem do ekstraklasy. Przy naszych kłopotach ze zdrowiem na obwodzie, czekanie na ten dzień dłużyło się wyjątkowo...” – napisali na profilu na FB władze Niedźwiadków Chemart Przemyśl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze