Reklama

Mateusz Szczypiński Przemyskim Niedźwiadkiem!

To kapitalna informacja w kontekście walki Niedźwiadków Chemart Przemyśl o utrzymanie się w PEKAO I lidze. Rzucający obrońca lub niski skrzydłowy, były zawodnik ekstraklasowego Muszynianki Domelo Sokoła Łańcut Mateusz Szczypiński dołączył do ekipy beniaminka. Zawodnik, który seryjnie potrafi „żądlić” rzutami zza linii 6,75 m, zagra w najbliższym meczu z Polonią Warszawa (2 marca, g. 18)!

Popularny „Szczypa” jest wychowankiem WKK Wrocław. Mistrzem Polski młodzików (2012), kadetów (2014), wicemistrzem Polski juniorów (2014) i brązowym medalistą (2016). Reprezentantem Polski w kategoriach młodzieżowych (mistrz Europy U-20 dywizji B). W I lidze w barwach WKK zadebiutował już w sezonie 2013 – 2014.

Ma 26 lat, 194 cm wzrostu. W 2022 r. pod wodzą Dariusza Kaszowskiego wywalczył z Sokołem Łańcut awans do EBL, czyli polskiej ekstraklasy. Był jednym z najważniejszych gracz w łańcuckim teamie. Wcześniej grał m.in. w: MKS Dąbrowa Górnicza, Rosie Radom, Hydro Trucku Radom, Mieście Szkła Krosno. Wszystko w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Reklama

W poprzednim sezonie w barwach ekstraklasowego Sokoła Łańcut rozegrał 30 meczów. Średnio zdobywał 5,5 pkt. W tym sezonie zagrał w 12 spotkaniach, w 7 wychodząc w startowej „piątce”. Z całą pewnością jest ogromnym wzmocnieniem walczących o I-ligowy byt Przemyskich Niedźwiadków. To zawodnik, który potrafi być prawdziwym „kilerem” zza linii 6,75 m, ale i udanie spenetrować czy szukać kombinacyjnej gry z wysokimi.

M. Szczypiński – mimo zamkniętego już okienka transferowego – mógł dołączyć do zespołu. Jego transfer (i zgłoszenie do rozgrywek) do Niedźwiadków – mimo starań władz przemyskiego klubu – blokował łańcucki Sokół. Jak się okazało bezprawnie, dopiero wyrok sądu umożliwił aktywowanie zgłoszenia.

Reklama

„To była wielotygodniowa batalia prawna, dzięki determinacji Mateusza, mogliśmy kilka minut temu dopiąć ostatnie formalności i tym samym, już jutro zagramy razem. Mateusz Szczypiński ostatnie dwa sezony grał w ekstraklasowym Sokole Łańcut, wcześniej awansował z Sokołem do ekstraklasy. Przy naszych kłopotach ze zdrowiem na obwodzie, czekanie na ten dzień dłużyło się wyjątkowo...” – napisali na profilu na FB władze Niedźwiadków Chemart Przemyśl.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/03/2024 14:23
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama