24 osoby z Przemyśla i okolic, zasłużone zarówno dla ogólnopolskiej, jak i lokalnej kultury, otrzymały medale, odznaki i dyplomy. Miła uroczystość odbyła się na terenie krasiczyńskiego zamku, podczas 32. Konferencji Europa Karpat.
Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” („Chwała sztuce”) to odznaczenie nadawane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego osobie lub instytucji wyróżniającej się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.
Medal zastąpił odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”. Odznaczenie ma trzy stopnie: I stopień – Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, II stopień – srebrny medal i III stopień – brązowy medal.
Minister nadaje go z[paywall] własnej inicjatywy lub na wniosek m.in.: innych ministrów lub kierowników urzędów centralnych, rektorów szkół wyższych, marszałków województw, wojewodów czy władz statutowych ogólnopolskich organizacji społecznych lub stowarzyszeń prowadzących statutową działalność kulturalną.
Medal wyższego stopnia można otrzymać po upływie 5 lat od nadania medalu stopnia bezpośrednio niższego. W przypadkach uzasadnionych wybitnymi osiągnięciami kandydata można odstąpić od powyższego wymogu.
5 lutego br. na zamku w Krasiczynie, podczas 32. Konferencji Europa Karpat, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny konserwator zabytków Jarosław Sellin wręczył wyróżnienia twórcom i animatorom kultury z naszego regionu.
Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymali:Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Och ci neobolszewiccy towarzysze. Czasy się zmieniają, a oni zawsze gdzieś zasiadają i medale wręczają
Och ci neobolszewiccy towarzysze. Czasy się zmieniają, a oni zawsze gdzieś zasiadają i medale wręczają