Z coraz większym zdumieniem obserwuję batalię utrudniania życia rzeszowskiemu Centrum Medycznemu „Medyk”. W dwa tygodnie temu pytałem osoby czekające w kolejce na szczepienie przed budynkiem dawnego kina Bałtyk w Przemyślu, co sądzą o przebiegu szczepień przeprowadzanych przez pracowników „Medyka”.
Z krytycznych powtarzały się narzekania na konieczność wypełnienia dokumentów, co wydłużało czas oczekiwania na zaszczepienie. Nadmiernej biurokracji nikt nie lubi, ale w przypadku kwestii medycznych jest ona niezbędna, więc te narzekania trudno uznać za zarzut.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Proponuję Panie Redaktorze artykuł w poniższym temacie. Co obecnie robią nauczyciele WF-u, pedagodzy, opiekunowie świetlic, bibliotekarki, jak realizowane są godziny wychowawcze? Nie wspominamy tutaj o sprzątaczkach etatowych - to są pracownicy opłacani również z budżetu samorządu!Dzieci, które z konieczności spędzają teraz masę czasu przed komputerem ze względu na zdalne nauczanie, po lekcjach nadal pozostają przed ekranem laptopa, telewizora albo telefonu, ponieważ dla wielu jest to teraz jedyna dostępna rozrywka. Konsekwencje zdrowotne są widoczne już teraz, a może być znacznie gorzej! Wg badania CBOS 42% rodziców dostrzega u swoich dzieci pogorszenie samopoczucia z powodu nieuczęszczania do szkoły: obniżenie nastroju, rozdrażnienie, wybuchy złości, zachowania agresywne. Dzieci coraz gorzej radzą sobie z nauką, coraz więcej czasu spędzają w sieci, uzależniają się od technologii cyfrowych. Odizolowanie i zbyt mała aktywność fizyczna, na którą wskazuje aż 75% rodziców, mogą prowadzić m.in. do depresji, której skutki będą latami odczuwalne zarówno dla chorych jak i dla całego społeczeństwa! Ograniczenia, którym zmuszeni jesteśmy poddawać się w związku z pandemią, nie mogą niszczyć zdrowia psychicznego naszych dzieci. Jest mnóstwo sposobów na to, aby spędzać aktywnie czas na powietrzu, bez zwiększania ryzyka zakażeń. Przecież tak niewiele trzeba, aby przynajmniej część godzin przed komputerem zamienić na spacery w parkach lub lasach! Zamiast zdalnych lekcji nauczyciele mogą organizować aktywne zajęcia rekreacyjne, zabawy muzyczne, konkursy sportowe, wycieczki krajoznawcze itp.To są działania niskobudżetowe, najprostsze w organizacji, a przynoszą najlepsze efekty dla zdrowia psychicznego. Kontakt z przyrodą, zajęcia w plenerze też mogą być doskonałą formą edukacji! Wiosenne porządki, sprzątanie świata, wędrówki po ścieżkach edukacyjnych to tylko niektóre z możliwości zdrowego aktywizowania uczniów, jakie wiele szkół i wielu nauczycieli już wdraża i z powodzeniem stosuje.Wciąż jednak dzieci spędzają czas głównie w domu przed komputerem.
Taki"Medyk" moze sporo namieszać w naszej statystyce szczególnie trupów.Działanie "Medyka" może i to znacząco ilość trupów ograniczyć ale jest to nie na rękę szczególnie ze względów ekonomicznych.Umierają w głównej mierze emerytury.Specjaliści od upodlenia wszystkiego co ma jeszcze cechy ludzkie ostro wkroczyli do akcji
Nie, Panie Redaktorze, Pan nie broni swobody gospodarczej. Pan broni monopolu, czyli rynkowej patologii. I to w obszarze medycyny, która w ogóle nie powinna podlegać prawom rynku, gdyż zwyczajnie nie powinna być dziedziną nastawioną na zysk. Zdrowie ludzkie jest wartością nadrzędną wobec pieniądza i w żaden sposób nie powinno być za jego pomocą regulowane.To nie jest normalne, że mamy na terenie województwa tylko jedną placówkę, która jest w stanie tak ważny obszar jak szczepienia ogarnąć. To stawia nas-obywateli w nieciekawej sytuacji. Wielu osobom nie daje żadnego wyboru, a placówce pozwala ulegać megalomanii i stosować zwykły szantaż.Sprawdzanie placówki medycznej przez NFZ nie jest żadną szykaną. Jest to zwykły nadzór nad jakością stosowanych procedur i sposobem wydawania publicznych pieniędzy. Jako pacjenci i obywatele płacący składki zdrowotne mamy absolutne prawo, aby w naszym imieniu takowego nadzoru dokonywano. Jeśli dana placówka wykonuje wszystko prawidłowo, nie ma się czego obawiać.Natomiast redakcja powinna się zastanowić po czyjej stoi stronie - zwykłych obywateli (jak być powinno), czy kapitalisty-monopolisty uzależniającego tych obywateli od siebie (któremu dla dobra obywateli powinna patrzeć na ręce).
Co to ma wspólnego z artykułem o "Medyku"? Kretyńska wrzutka frustrata, jak to zwykle w Przemyślu?
Jest to poważny temat, o którym piszę i uważam że należy podjąć dyskusję i działania. Dotyka bardzo wielu rodzin i dzieci, bez względu na to, jak szybko będziemy się szczepić, czy nie szczepić, są już potrzebne działania zaradcze w innych sferach życia społecznego i edukacji.Pozdrawiam "Jola" i innych prymitywnych małych internetowych agresorów.
YOUTUBE.COM - PILNE! SUMLIŃSKI I ROLA UJAWNIAJĄ SZOKUJĄCE POWIKŁANIA POSZCZEPIENNE!? TRWA LUDOBÓJSTWO POLAKÓW?''SZCZEPIONKI'' NA COVID MOGĄ WYWOŁAĆ CHOROBĘ SZALONYCH KRÓW - WOLNEMEDIA.NET''Ludzie ustawiają się w kolejkach po szczepienie to oznacza ŚWIATOWY HOLOKAUST. Ludzie zaczną chorować i umierać, a ci którzy przeżyją będą bezpłodni...Czy jeśli ludzie odmówią szczepień FEMA pozamyka ich w obozach podobnych do koncentracyjnych?"SZCZEPIONKA ŚMIERCI COVID-19 - CDA.PL
do Problem: widzę, że jesteś na bieżąco z normami ISO i "działaniami naprawczymi". Jest tylko jeden problem- zatraciłeś perspektywę naprawiania i naprawiasz , byle naprawiać. Masz PROBLEM, faktycznie!
I tylko tyle potrafi napisać przeciętny komentator kąsający niczym mały piesek zza płota.
Zakompleksiony chyba jesteś dość poważnie. I przestań z tymi kąsającymi zza płotu pieskami, bo to uroczo banalne. Czyżby pokąsany weterynarz?
O czym Ty człowieku mówisz kto Ci karze iść szczepić się do Medyka idz gdzie indziej . Żal że pokazali że się da . Najwięcej mają do powiedzenia eksperci od wszystkiego
Tego "Rzeczywistego problemu" nikt nie podejmie, bo większość boi się powiedzieć, że PiS działa przeciwko narodowy w sposób świadomy i zaplanowany. Przykre jest też to, że pozostałe partie również weszły do tej bandyckiej polityki. Cały lock down to jedno wielkie bezprawie i działanie na szkodę narodu polskiego
"darek" , całkiem blisko jest odpowiedni szpital dla ciebie i tobie podobnym frustratom .
Wpis był konkretny, z uzasadnieniem sytuacji, poparty danymi i przywołaniem rozwiązania.
Ankietę wypełnia się w każdym punkcie szczepień. Ankietę można wypełnić wcześniej. Dostępne są w każdym punkcie.Poza tym nikt nikogo nie zmusza do szczepienia.
Proponuję Panie Redaktorze artykuł w poniższym temacie. Co obecnie robią nauczyciele WF-u, pedagodzy, opiekunowie świetlic, bibliotekarki, jak realizowane są godziny wychowawcze? Nie wspominamy tutaj o sprzątaczkach etatowych - to są pracownicy opłacani również z budżetu samorządu!Dzieci, które z konieczności spędzają teraz masę czasu przed komputerem ze względu na zdalne nauczanie, po lekcjach nadal pozostają przed ekranem laptopa, telewizora albo telefonu, ponieważ dla wielu jest to teraz jedyna dostępna rozrywka. Konsekwencje zdrowotne są widoczne już teraz, a może być znacznie gorzej! Wg badania CBOS 42% rodziców dostrzega u swoich dzieci pogorszenie samopoczucia z powodu nieuczęszczania do szkoły: obniżenie nastroju, rozdrażnienie, wybuchy złości, zachowania agresywne. Dzieci coraz gorzej radzą sobie z nauką, coraz więcej czasu spędzają w sieci, uzależniają się od technologii cyfrowych. Odizolowanie i zbyt mała aktywność fizyczna, na którą wskazuje aż 75% rodziców, mogą prowadzić m.in. do depresji, której skutki będą latami odczuwalne zarówno dla chorych jak i dla całego społeczeństwa! Ograniczenia, którym zmuszeni jesteśmy poddawać się w związku z pandemią, nie mogą niszczyć zdrowia psychicznego naszych dzieci. Jest mnóstwo sposobów na to, aby spędzać aktywnie czas na powietrzu, bez zwiększania ryzyka zakażeń. Przecież tak niewiele trzeba, aby przynajmniej część godzin przed komputerem zamienić na spacery w parkach lub lasach! Zamiast zdalnych lekcji nauczyciele mogą organizować aktywne zajęcia rekreacyjne, zabawy muzyczne, konkursy sportowe, wycieczki krajoznawcze itp.To są działania niskobudżetowe, najprostsze w organizacji, a przynoszą najlepsze efekty dla zdrowia psychicznego. Kontakt z przyrodą, zajęcia w plenerze też mogą być doskonałą formą edukacji! Wiosenne porządki, sprzątanie świata, wędrówki po ścieżkach edukacyjnych to tylko niektóre z możliwości zdrowego aktywizowania uczniów, jakie wiele szkół i wielu nauczycieli już wdraża i z powodzeniem stosuje.Wciąż jednak dzieci spędzają czas głównie w domu przed komputerem.
Taki"Medyk" moze sporo namieszać w naszej statystyce szczególnie trupów.Działanie "Medyka" może i to znacząco ilość trupów ograniczyć ale jest to nie na rękę szczególnie ze względów ekonomicznych.Umierają w głównej mierze emerytury.Specjaliści od upodlenia wszystkiego co ma jeszcze cechy ludzkie ostro wkroczyli do akcji
Nie, Panie Redaktorze, Pan nie broni swobody gospodarczej. Pan broni monopolu, czyli rynkowej patologii. I to w obszarze medycyny, która w ogóle nie powinna podlegać prawom rynku, gdyż zwyczajnie nie powinna być dziedziną nastawioną na zysk. Zdrowie ludzkie jest wartością nadrzędną wobec pieniądza i w żaden sposób nie powinno być za jego pomocą regulowane.To nie jest normalne, że mamy na terenie województwa tylko jedną placówkę, która jest w stanie tak ważny obszar jak szczepienia ogarnąć. To stawia nas-obywateli w nieciekawej sytuacji. Wielu osobom nie daje żadnego wyboru, a placówce pozwala ulegać megalomanii i stosować zwykły szantaż.Sprawdzanie placówki medycznej przez NFZ nie jest żadną szykaną. Jest to zwykły nadzór nad jakością stosowanych procedur i sposobem wydawania publicznych pieniędzy. Jako pacjenci i obywatele płacący składki zdrowotne mamy absolutne prawo, aby w naszym imieniu takowego nadzoru dokonywano. Jeśli dana placówka wykonuje wszystko prawidłowo, nie ma się czego obawiać.Natomiast redakcja powinna się zastanowić po czyjej stoi stronie - zwykłych obywateli (jak być powinno), czy kapitalisty-monopolisty uzależniającego tych obywateli od siebie (któremu dla dobra obywateli powinna patrzeć na ręce).