Reklama

Miasto chce powiększyć strefę ekonomiczną

11/04/2016 18:00

Przemyska strefa ekonomiczna obejmuje 42 ha powierzchni. Mimo że do tej pory sprzedano tylko 11 ha, władze miasta chcą ją powiększyć o kolejne 60. – Jest zainteresowanie inwestorów – tłumaczą.

Grunty w strefie nabyło 4 inwestorów, którym wydano 3 pozwolenia strefowe. Stanowią one podstawę do skorzystania z pomocy publicznej przez podmiot działający na wspomnianym terenie. Faktycznie działalność prowadzi jednak tylko jedna firma. – Rozpoczyna się budowa centrum logistycznego. Jego inwestor nie korzysta z pozwolenia strefowego – mówi zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak.

Inwestorzy pytają o dużą powierzchnię

Pozostały teren wciąż czeka na zainteresowanych. Jest to 30 ha, ale podzielonych na mniejsze działki o wielkości od 2 do 8 hektarów. – Nie jest to teren jednolity, który mógłby być zaoferowany inwestorowi potrzebującemu jednej dużej działki inwestycyjnej, na przykład 30, czy nawet 60 hektarów, a takie zapytania od potencjalnych inwestorów mamy. To właśnie było jednym z głównych powodów wywołania uchwały intencyjnej o poszerzeniu strefy o kolejne około 60 hektarów – wyjaśnia J. Hamryszczak.

Reklama

Istotne jest również to, że istnieje możliwość doprowadzenia do dołączonych terenów szerokiego toru, o który, jak wspomina wiceprezydent, również pytają potencjalni inwestorzy. – Ewentualne poszerzenie strefy nie wyklucza i nie wpłynie negatywnie na zagospodarowanie pozostałych, obecnie wolnych terenów – zaznacza zastępca prezydenta.

Produkcja biokomponentów?

– Poszerzenie strefy zależy od wielu czynników, ale procedowane jest ze strony gminy miejskiej bez większego zaangażowania środków własnych. Przygotowujemy jedynie niezbędną dokumentację, koncepcje zagospodarowania, podziały i badania gruntów. Sukces tego przedsięwzięcia zależy przede wszystkim od decyzji PKP PLK o zainwestowaniu w tak zwany szeroki tor – tłumaczy J. Hamryszczak.

Reklama

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na powiększonym terenie strefy ekonomicznej ma stanąć zakład zajmujący się [paywall]produkcją biokomponentów do paliw. Władze miasta nie potwierdzają tych informacji. – Możemy jedynie potwierdzić zainteresowanie potencjalnych inwestorów tym obszarem z zaznaczeniem strategicznego dostępu do infrastruktury kolejowej – mówi.

Taka fabryka to szansa dla lokalnych rolników. Zdaniem bardziej sceptycznych towar nie będzie jednak skupowany od miejscowych plantatorów, ale sprowadzany z Ukrainy. – A po co im szeroki tor? – uzasadniają.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    J-23 - niezalogowany 2016-04-11 20:27:04

    Choma ,nie ośmieszaj się jeszcze bardziej, jesteś facet już stary, wypaliłeś się, odpuść, wstydu oszczędź!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ytr - niezalogowany 2016-04-12 09:04:52

    Jakich inwestorów , czyżby ktoś chciałby wyszarpać ziemię od miasta za friko ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    adhd - niezalogowany 2016-04-12 11:42:08

    ty CHOMA tak nie szalej po co powiekszasz jak wszystkich inwestortów wypraszasz z tego miasta . dbasz tylko o swój zasrany zad i kolegów którzy cie sponsoruja haha. kubel zimnej wody i ochlon!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama