Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu wzięli udział w międzynarodowych działaniach pod kryptonimem „Prędkość”.
Akcję prowadzono w przedostatni wtorek kwietnia w godzinach od 6 do 22. Brali w niej udział policjanci krajów zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL, takich jak: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Republika Czech, Dania, Niemcy, Francja, Finlandia, Grecja, Węgry, Włochy, Irlandia, Litwa, Luxemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania oraz Estonia (Serbia – status obserwatora).
– Jak wynika z analizy policyjnych statystyk, niedostosowanie prędkości[paywall] do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych – mówi podkomisarz Bogusława Sebastianka z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. – Zmniejszenie zagrożenia wypadkami, spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących, jest jednym z priorytetowych zadań policji – zapewnia.
Kontrole prędkości prowadzono z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmieniała. Policjantów drogówki można było spotkać m.in. na drogach krajowych prowadzących do Przemyśla, a także na terenie miasta.
– Podczas prowadzonej akcji policjanci skontrolowali blisko 80 pojazdów – informuje podkom. Sebastianka. – Okazało się, że aż w 49 przypadkach kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość. Za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami w wysokościach wskazanych w taryfikatorze – kończy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze