Reklama

Międzynarodowa „Prędkość”

03/05/2016 09:26

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu wzięli udział w międzynarodowych działaniach pod kryptonimem „Prędkość”.

Akcję prowadzono w przedostatni wtorek kwietnia w godzinach od 6 do 22. Brali w niej udział policjanci krajów zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL, takich jak: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Republika Czech, Dania, Niemcy, Francja, Finlandia, Grecja, Węgry, Włochy, Irlandia, Litwa, Luxemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania oraz Estonia (Serbia – status obserwatora).

– Jak wynika z analizy policyjnych statystyk, niedostosowanie prędkości[paywall] do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych – mówi podkomisarz Bogusława Sebastianka z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. – Zmniejszenie zagrożenia wypadkami, spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących, jest jednym z priorytetowych zadań policji – zapewnia.
Kontrole prędkości prowadzono z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmieniała. Policjantów drogówki można było spotkać m.in. na drogach krajowych prowadzących do Przemyśla, a także na terenie miasta.

Reklama

– Podczas prowadzonej akcji policjanci skontrolowali blisko 80 pojazdów – informuje podkom. Sebastianka. – Okazało się, że aż w 49 przypadkach kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość. Za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami w wysokościach wskazanych w taryfikatorze – kończy.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości