Czwartkowe posiedzenie rady miejskiej (26.09) miało niecodzienny przebieg. Radni spotkali się na niej z przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowej bloków 21 i 22 na os. Piłsudskiego, którzy chcą zablokowania budowy nowego bloku przy ulicy Konfederackiej.
Spotkanie włodarzy miasta, rajców i mieszkańców przebiegało w nerwowej atmosferze. Mieszkańcy, delikatnie mówiąc[paywall], zaniepokojeni są kierunkiem rozwoju ich osiedla. Strona miejska rozkłada ręce, twierdząc, że od pewnego momentu decyzje zapadają poza ich jurysdykcją, a polityczne siły w radzie miasta rozgrywają swoje gierki.Głośno mówiono natomiast o niezadowoleniu z faktu, że „starzy” mieszkańcy osiedla będą musieli żyć okno w okno z nowymi lokatorami. Wiele gorzkich słów padło pod adresem dewelopera – mieszkańcy skarżyli się na uciążliwość prowadzonych w ich sąsiedztwie prac budowlanych. Najwyraźniej zaakcentowana została troska o tereny zielone na osiedlu. Mieszkańcom nie podoba się, że w miejscu, gdzie do niedawna rosła trawa, teraz piętrzy się nawożona z wykopu ziemia. Obawiają się, że w tym miejscu (róg Konfederackiej i Skarbowskiego) zieleń już nie wróci, że teren zostanie przerobiony na parking. Nie spodobało im się także i to, że inwestor, wchodząc na działkę, zniszczył piłkarskie boisko od lat służące całej społeczności.

fot.Bartłomiej Pacek
W. Paluch miał twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie to on zaproponował kompromisowe rozstrzygnięcie.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Beton jest zazdrosny o wszystko co żyweNiczym nowotwór pożera krajobrazMy stoimy zupełnie bezradniZamiast coś zrobić dla własnego dobra''YOTUBE.COM - DEZERTER - OSTATNIA CHWILA
ja tam kupiłem mieszkanie i co mam czekac bo blokowac chca? jak chca miec spokuj to na wieś.... był przetsrg ogłoszony mogli kupic.... myśleli że im fontanne wybuduja chyba
Typowe podejście polaczka... ci co protestują niech się pukną w łeb i zastanowią czy miło było mieszkańcom wcześniej stojących tam domów jednorodzinnych jak oni się wprowadzali do swoich bloków wybudowanych zaraz za ich posesjami...
"Beton jest zazdrosny o wszystko co żyweNiczym nowotwór pożera krajobrazMy stoimy zupełnie bezradniZamiast coś zrobić dla własnego dobra''YOTUBE.COM - DEZERTER - OSTATNIA CHWILA
ja tam kupiłem mieszkanie i co mam czekac bo blokowac chca? jak chca miec spokuj to na wieś.... był przetsrg ogłoszony mogli kupic.... myśleli że im fontanne wybuduja chyba
W d...z dobrobytu się poprzewracało.