Masz w szafie ubrania, z których już nie korzystasz, a są jeszcze w dobrym stanie? Możesz je przekazać do specjalnego namiotu przy ul. Ratuszowej. Brakuje ci odzieży? Możesz przyjść do tego samego namiotu i zabrać stamtąd dowolne rzeczy dla siebie.
Po raz drugi w Przemyślu organizowana jest ogólnopolska akcja „Wymiana ciepła”. Jej idea jest bardzo prosta. Na placu przy urzędzie miejskim na ul. Ratuszowej (dawne gimnazjum) stanął niewielki namiot z wieszakami. Każdy, zupełnie anonimowo może do niego przyjść i zostawić dowolne ubranie. Każdy może też przyjść i poszukać czegoś dla siebie. Namiot jest otwarty codziennie od godz. 8.00 do 21.00. Przynieść można każdy rodzaj odzieży męskiej, damskiej lub dziecięcej, choć najbardziej pożądane są ciepłe swetry, kurtki i spodnie.
– Zapalona zapałka płonie. Akcja nazywa się „Wymiana ciepła”, ale ja ją nazwałam „Przemyślanie przemyślanom”. Proszę przepatrzeć swoje szafy i zakamarki, gdzie znajduje się zbędna odzież – zachęca przewodnicząca rady miejskiej Ewa Sawicka, która jest inicjatorką akcji w naszym mieście.
– Grudzień potraktował nas bardzo łagodnie, ale prognozy mówią o tym, że styczeń i luty mogą być zimniejsze – dodaje prezydent Wojciech Bakun.
Jak wypadła ubiegłoroczna edycja wymiany odzieży? – Nie mamy danych statystycznych o liczbie przekazanych ubrań, ale namiot zawsze był pełny, a potrzebujących dużo. To świadczy o tym, że ta akcja ma sens – mówi E. Sawicka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Delikwent na foto nie jest mieszkańcem.
Podobnie z delikwentami z pod przemyskich wiosek, którzy swoje śmieci wyrzucają na śmietniki osiedlowe w Przemyślu pod osłoną nocy.
Kolejny idiotyczny pomysł. Ktoś pisał, że za pisu bardzo drożeje żywność może i drożeje ale gdyby tacy ludzie jak w Przemyślu teraz dorwali się do władzy prawdziwej to chodzilibyśmy nie tylko w ciuchach z takiego namiotu ale i głodni bo półki sklepowe były by puste.
To już kolejny sukces naszego umiłowanego prezydenta z Kukuz 15.
Ruda kiedyś budował wieże nad Sanem,dlaczego teraz nie zbiera kopert na GRODZKiej.
Bakun i spółka tylko na wolontariacie jedzie i organizuje igrzyska. Ciemny lud to kupuje i jest cacy. Mieszkańcy POBUDKA !!!
Tylko że co lepsza odzież jest wybierana przez nie uczciwych kombinatorów i trafia do szmateksów na sprzedaż
Za chwile bedziemy wszyscy zbierac smieci z miasta - w ramach przymusowego wolontariatu.
Sorry! ale bicie piany to nie jest rozwiązanie.
to ten gostek szmatex teraz prowadzi ?
Delikwent na foto nie jest mieszkańcem.
Podobnie z delikwentami z pod przemyskich wiosek, którzy swoje śmieci wyrzucają na śmietniki osiedlowe w Przemyślu pod osłoną nocy.
Kolejny idiotyczny pomysł. Ktoś pisał, że za pisu bardzo drożeje żywność może i drożeje ale gdyby tacy ludzie jak w Przemyślu teraz dorwali się do władzy prawdziwej to chodzilibyśmy nie tylko w ciuchach z takiego namiotu ale i głodni bo półki sklepowe były by puste.