Reklama

Mieszkańcy dzielą się odzieżą

19/01/2020 10:30

Masz w szafie ubrania, z których już nie korzystasz, a są jeszcze w dobrym stanie? Możesz je przekazać do specjalnego namiotu przy ul. Ratuszowej. Brakuje ci odzieży? Możesz przyjść do tego samego namiotu i zabrać stamtąd dowolne rzeczy dla siebie.

Po raz drugi w Przemyślu organizowana jest ogólnopolska akcja „Wymiana ciepła”. Jej idea jest bardzo prosta. Na placu przy urzędzie miejskim na ul. Ratuszowej (dawne gimnazjum) stanął niewielki namiot z wieszakami. Każdy, zupełnie anonimowo może do niego przyjść i zostawić dowolne ubranie. Każdy może też przyjść i poszukać czegoś dla siebie. Namiot jest otwarty codziennie od godz. 8.00 do 21.00. Przynieść można każdy rodzaj odzieży męskiej, damskiej lub dziecięcej, choć najbardziej pożądane są ciepłe swetry, kurtki i spodnie.

– Zapalona zapałka płonie. Akcja nazywa się „Wymiana ciepła”, ale ja ją nazwałam „Przemyślanie przemyślanom”. Proszę przepatrzeć swoje szafy i zakamarki, gdzie znajduje się zbędna odzież – zachęca przewodnicząca rady miejskiej Ewa Sawicka, która jest inicjatorką akcji w naszym mieście.

Reklama

– Grudzień potraktował nas bardzo łagodnie, ale prognozy mówią o tym, że styczeń i luty mogą być zimniejsze – dodaje prezydent Wojciech Bakun.

Jak wypadła ubiegłoroczna edycja wymiany odzieży? – Nie mamy danych statystycznych o liczbie przekazanych ubrań, ale namiot zawsze był pełny, a potrzebujących dużo. To świadczy o tym, że ta akcja ma sens – mówi E. Sawicka.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Roch - niezalogowany 2020-01-19 10:57:33

    Delikwent na foto nie jest mieszkańcem. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    brat PIT - niezalogowany 2020-01-19 20:22:40

    Podobnie z delikwentami z pod przemyskich wiosek, którzy swoje śmieci wyrzucają na śmietniki osiedlowe w Przemyślu pod osłoną nocy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Bidak - niezalogowany 2020-01-20 06:46:21

    Kolejny idiotyczny pomysł. Ktoś pisał, że za pisu bardzo drożeje żywność może i drożeje ale gdyby tacy ludzie jak w Przemyślu  teraz dorwali się do władzy prawdziwej to chodzilibyśmy nie tylko w ciuchach z takiego namiotu ale i głodni bo półki sklepowe były by puste.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama