Reklama

Mieszkańcy Sobieskiego w Przemyślu doczekają się przystanku

Po wielu prośbach mieszkańców, szczególnie tych starszych, zamieszkałych przy ulicy Jana III Sobieskiego w Przemyślu, a także interpelacjach radnych kwestia stworzenia tam przystanku MZK jest na dobrej drodze.

Boje o przystanek na popularnych serpentynach trwają od wielu miesięcy. Mieszkańcy są nieugięci i zdesperowani. Ostatnio napisali w tej sprawie pismo do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. W ich staraniach pomagali m.in. przewodniczący i wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla Kazanów oraz radni Ewa Sawicka i Tomasz Schabowski, którzy niejednokrotnie poruszali ten temat na sesjach rady miejskiej[paywall]. – Kilkakrotnie organizowane były z inicjatywy zainteresowanych spotkania z zarządem osiedla Kazanów, radnymi oraz prezydentami. Kończyło się obiecankami lub stwierdzeniem, że nie można we wskazanych przez mieszkańców miejscach usytuować przystanku autobusowego. Nawet na żądanie – powiedziała radna E. Sawicka.

Początkowo władze miasta były absolutnie przekonane o słuszności swojego stanowiska. Być może w rozwiązaniu problemu pomógł w końcu list wysłany przez mieszkańców do J. Kaczyńskiego.

Reklama

Przystanek przy Wyszyńskiego

Kilka tygodni po nim, dokładnie 10 września br., przy ul. Sobieskiego 5 zebrali się zainteresowani problemem mieszkańcy, do których przyjechali prezydent miasta Robert Choma i jego zastępca Janusz Hamryszczak. Byli także przedstawiciele Komisji ds. Ruchu Drogowego przy UM w Przemyślu. – Doszło do kolejnej burzliwej dyskusji, ale tym razem władze miasta przybyły z konkretną propozycją. Zaproponowały, by nowy przystanek ulokować w miejscu bezpiecznym dla wszystkich uczestników ruchu, na ulicy równoległej do Sobieskiego oraz dodały, że zostanie zmieniona trasa kursujących tam autobusów. Zamieszkali w tym rejonie seniorzy prosili tylko o przystanek z prawej strony, ponieważ, gdy wracają z miasta, mają problem z wychodzeniem pod górę, gdzie usytuowane są ich domy. Widać było, że są wreszcie usatysfakcjonowani i z niecierpliwością oczekują na realizację obietnicy danej przez prezydenta Chomę – powiedziała radna E. Sawicka, która także uczestniczyła w spotkaniu.

Prezydent R. Choma zaznaczył jednak, że realizacja (po wcześniejszych dodatkowych) konsultacjach nastąpi po wyborach samorządowych. Wiadomo już, że przystanek stworzony zostanie przy ulicy Wyszyńskiego, bocznej 3 Maja, która swój wylot ma u szczytu serpentyn. To wąska uliczka, mająca 4,8 m szerokości. Istnieje tam zakaz wjazdu pojazdów o masie przekraczającej 2,5 t. Nie wiadomo, czy pomysł ten spodoba się tym razem mieszkańcom ulicy Wyszyńskiego.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-09-23 18:44:31

    Temat nie wart nawet zachodu.Powinien być rozstrzygnięty na poziomie Rady Osiedla.Ale nie w Przemyślu gdzie głównym zajęciem włodarzy jest przeszkadzanie i utrudnianie życia we wszystkich możliwych sytuacjach życiowych mieszkańcom.O wszysto trzeba prosić a nawet błagać.Przecież nasze władze są stworzone do obchodzenia rocznic i innych zajęć o charakterze rozrywkowym .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mieszkaniec - niezalogowany 2018-09-23 19:09:51

    Trzeba szukać poparcia przed wyborami i jak najwięcej obiecywać aby zyskać na oddanych głosach, a po wyborach wracamy do szarej i prawdziwej rzeczywistości , jak nie dało się tego zrobić do dzisiejszego dnia to jeszcze poczekacie np. do następnych wyborów czy następnych obietnic wyborczych za 5, 10, 15  lat

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Myślący - niezalogowany 2018-09-23 20:13:58

    Żeby później nie było płaczu ze kogoś coś rozejdzie jak Ci ludzie będą wybiegac na ulicę żeby przejść na 2 stronę ulicy. Przystanek pod górkę i na zakrętach to bardzo mądry pomysł. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama