Bardzo miłą niespodziankę sprawili młodzi koszykarze Niedźwiadków Chemart Przemyśl w ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski U-19. Z kompletem zwycięstw awansowali do półfinału, czyli do grona ośmiu najlepszych zespołów w Polsce w tej kategorii wiekowej! I prawdę powiedziawszy nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dla tej ekipy to nie ta kategoria wagowa…
Precyzując: ani wagowa, ani wiekowa. Tak w grupie podkarpacko-lubelskiej kategorii U-19, czyli we wstępnej fazie sezonu 2022 – 2023, jak i po awansie do ćwierćfinału Młodzieżowych Mistrzostw Polski, rywalizowali z zespołami starszymi. Z koszykarzami rok, a czasami nawet dwa lata starszymi. Tak różnica w kategoriach młodzieżowych to wielka różnica i nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Dla młodych Niedźwiadków udział w jednym turniejów miał być dobrym przetarciem, takim poligonem doświadczalnym przed właściwą dla nich rywalizacją, czyli ćwierćfinałem Mistrzostw Polski U-17. Bo właśnie 17-latkowie to trzon tej ekipy.
Rywalami przemyślan w hali POSiR były MUKS 1811 Unia Tarnów i MKKS Żak Koszalin. Wydawało się, że właśnie goście znad Bałtyku będą groźniejsi. I to w trakcie zmagań się potwierdziło. Mający w tym sezonie szansę nawet na medal MP U-17, zespół Daniela Puchalskiego wzmocnili 18-latowie, czyli: Maciej Puchalski, Karol Complak i Gniewko Kowalik. Absolutnie gwiazdą turnieju był ten pierwszy, ale niesprawiedliwe byłoby wyjątkowe wyróżnianie kogokolwiek, bo cała ekipa stanęła na wysokości zadania i cała zasłużyła na wielkie brawa.
W pojedynku z tarnowianami przewaga Niedźwiadków uwidoczniła się od początku, a całą sprawę załatwili po pół godzinie gry. Po zdecydowanym triumfie „żaków” z Koszalina z MUKS 1811 Unią było jasne, że niedzielny pojedynek Niedźwiadków z Żakiem zdecyduje o awansie do półfinału. Przemyślanie zaczęli z wysokiego pułapu, dominując w kwarcie otwarcia. Potem jednak – zgodnie z przypuszczeniami – gra się wyrównała. Decydującym momentem dla losów potyczki była końcówka III ćwiartki. Wówczas rywal miał Niedźwiadki na jedno celne wyprostowanie ręki, ale gospodarze przetrwali natarcie i znakomicie skontrowali. Przed finalną kwartą prowadzili 73:65 i rozsądną grą utrzymali przewagę. A to pozwoliło im cieszyć się z awansu do najlepszej „ósemki” Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
Wyniki:
Niedźwiadki Chemart Przemyśl – MUKS 1811 Unia Tarnów 112:91 (26:16, 26:27, 38:26, 22:22)
Punkty: M. Puchalski 24 (2x3), B. Chalicki 20 (1x3), K. Complak 15 (3x3; 12 as.), G. Kowalik 15 (11 zb.), M. Barszczak 14 (4x3), F. Olejarz 11, O. Osowskyj 6, M. Słowik 4, Sz. Frańczak 0, D. Jabłoński 0, A. Kijanka 0, M. Wrześniowski 0.
Niedźwiadki Chemart Przemyśl – MKKS Żak Koszalin 97:91 (27:18, 25:27, 21:20, 24:26)
Punkty: M. Puchalski 38 (1x3; 10 zb.), G. Kowalik 17 (10 zb.), B. Chalicki 16, K. Complak 11, F. Olejarz 7, M. Barszczak 6 (1x3), M. Wrześniowski 2, Sz. Frańczak 0, D. Jabłoński 0, A. Kijanka 0, O. Osowskyj 0, M. Słowik 0.
***
MKKS Żak Koszalin – MUKS 1811 Unia Tarnów 108:70.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze