Reklama

Młodzi piłkarze z SP 1 Przemyśl czwarci w Polsce

W rozegranym 9 czerwca br. w Łodzi ogólnopolskim wielkim finale turnieju piłki nożnej pod hasłem „Ekipa na Euro” wystąpiła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemyślu. Spisali się znakomicie, bo w gronie 14 drużyn z całej Polski zajęli 4. miejsce.

Uczniowie „jedynki” pewnie wygrali eliminacje na Podkarpaciu, dzięki czemu reprezentowali nasze województwo na arenie ogólnopolskiej. W rozgrywkach grupowych chłopcy z SP 1 rozegrali trzy mecze. Zremisowali z zespołem SP Janki 3:3 oraz pokonali chłopców z Puław 3:1 oraz Gniezna 4:2, zapewniając sobie 1. miejsce w grupie. W półfinale trafili na faworyta zmagań, ekipę SP 210 Warszawa i ulegli im 0:6. W meczu o 3. miejsce zmierzyli się z ekipą z Torunia i także nie sprostali rywalowi, przegrywając 1:5, ale i tak ich występ należy oceniać w samych superlatywach. – Możemy być dumni z naszych piłkarzy, ponieważ zostawili w tyle zespoły z tak dużych miast jak: Wrocław, Kraków, Opole, Łódź, Zabrze, Puławy, Gniezno czy Gliwice. Dziękuję moim zawodnikom za zaangażowanie i ciężką pracę włożoną w osiągnięcie tak znakomitego wyniku – powiedział opiekun i trener zarazem drużyny SP 1 Przemyśl Grzegorz Gierczak.
Warto dodać, że w wielkim finale turnieju SP 210 Warszawa wygrała z SP Konin 6:3.

Szczególne podziękowania należą się sponsorowi wyjazdu – Mariuszowi Grabowskiemu, dyrektorowi Centrum Handlowego Galeria Sanowa i Monice Rokicie, specjalistce ds. marketingu tejże galerii, dzięki którym zespół miał świetne warunki w trakcie dwudniowego pobytu w Łodzi.
SP 1 Przemyśl wystąpiła w składzie: Karol Walczyszewski, Kamil Fudali, Łukasz Starosta, Dominik Zaleszczyk, Filip Dobosz, Miłosz Kowalczyk.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama