Reklama

Młodzi wracają pamięcią do historii [ZDJĘCIA]

15/11/2015 17:06

Zainteresowanie młodzieży historią jest coraz bardziej widoczne. Przykładem jest chociażby liczna młodzież, która 5 listopada w Miejskim Ośrodek Kultury w Jarosławiu zaprezentowała swoje talenty wokalne podczas przesłuchań festiwalowych „Serce w plecaku 2015.”

– Będę śpiewać Dziewczynę z granatem, często oglądam serial Czas honoru i ta piosenka zapadła mi w pamięć, poza tym jest dosyć znana. Zresztą podziwiam ludzi, którzy walczyli w obronie naszego kraju i tym bardziej się cieszę, że[paywall] organizowane są takie festiwale, jak ten. Śpiewam jako pierwsza, ale nie denerwuję się. Miałam tylko kilka dni na naukę tekstu, bo podjęłam decyzję o uczestnictwie w ostatniej chwili – opowiadała Paulina Osak z Klubu 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu tuż przed swoim występem.  

– Zdecydowałam się wykonać Ciszę, Modlitwę katyńską i Piechotę. Są to dosyć trudne utwory, z jednej strony starałam się wybierać piosenki, w które można się wczuć, ale chciałam też troszkę rozruszać publiczność, dlatego wybrałam Piechotę. Jestem w połowie zadowolona, bo trochę się denerwowałam, ale mam nadzieję, że nikt poza mną nie zwrócił na to uwagi. Przygotowywałam się do występu ponad dwa tygodnie. Wspierała mnie pani Iwona Orzechowska-Wiater i pan Waldemar Wiater, którzy są nauczycielami z mojego gimnazjum i przygotowywali mnie do występu – komentowała Klaudia Bochno z Gimnazjum Publicznego w Piwodzie.

Festiwal Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego promuje polską piosenkę patriotyczną. Organizatorami są: Urząd Miasta Jarosławia, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Miejski Ośrodek Kultury i  Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich w Jarosławiu.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama