Zainteresowanie młodzieży historią jest coraz bardziej widoczne. Przykładem jest chociażby liczna młodzież, która 5 listopada w Miejskim Ośrodek Kultury w Jarosławiu zaprezentowała swoje talenty wokalne podczas przesłuchań festiwalowych „Serce w plecaku 2015.”
– Będę śpiewać Dziewczynę z granatem, często oglądam serial Czas honoru i ta piosenka zapadła mi w pamięć, poza tym jest dosyć znana. Zresztą podziwiam ludzi, którzy walczyli w obronie naszego kraju i tym bardziej się cieszę, że[paywall] organizowane są takie festiwale, jak ten. Śpiewam jako pierwsza, ale nie denerwuję się. Miałam tylko kilka dni na naukę tekstu, bo podjęłam decyzję o uczestnictwie w ostatniej chwili – opowiadała Paulina Osak z Klubu 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu tuż przed swoim występem.
– Zdecydowałam się wykonać Ciszę, Modlitwę katyńską i Piechotę. Są to dosyć trudne utwory, z jednej strony starałam się wybierać piosenki, w które można się wczuć, ale chciałam też troszkę rozruszać publiczność, dlatego wybrałam Piechotę. Jestem w połowie zadowolona, bo trochę się denerwowałam, ale mam nadzieję, że nikt poza mną nie zwrócił na to uwagi. Przygotowywałam się do występu ponad dwa tygodnie. Wspierała mnie pani Iwona Orzechowska-Wiater i pan Waldemar Wiater, którzy są nauczycielami z mojego gimnazjum i przygotowywali mnie do występu – komentowała Klaudia Bochno z Gimnazjum Publicznego w Piwodzie.
Festiwal Piosenki Ojczystej im. Michała Zielińskiego promuje polską piosenkę patriotyczną. Organizatorami są: Urząd Miasta Jarosławia, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Miejski Ośrodek Kultury i Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich w Jarosławiu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze