Reklama

Mobilne lodowiska zastąpią zlikwidowane?

Budowa krytego basenu przy ulicy Sanockiej, w ramach zadania pod nazwą „Obiekty basenowe w Przemyślu”, wywołała dyskusję na temat jedynego w mieście sztucznego lodowiska, cieszącego się powodzeniem wśród starszych i młodszych mieszkańców.

Baseny przy Sanockiej mają powstać w ramach Przemyskiego Parku Sportowo-Rekreacyjnego. Kryty ma być zlokalizowany w miejscu obecnego sztucznego lodowiska, odkryte – tuż obok istniejącego wodnego placu zabaw. Budowa zostanie podzielona na dwa etapy: najpierw powstałby basen kryty, potem drugi. Kilka dni temu rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie projektu obu inwestycji. Wygrało Biuro Projektowe „Art.-Faktory” s.c. z Dębicy, które zaproponowało kwotę 318 tys. zł. Projekt ma być gotowy do końca marca przyszłego roku[paywall].

Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpocznie się budowa. Wszystko zależeć będzie od finansów. Kiedy to jednak nastąpi, istniejące lodowisko zostanie zlikwidowane. To wywołało mieszane emocje wśród mieszkańców miasta, którzy z jednej strony są mile zaskoczeni perspektywą nowych obiektów, z drugiej zastanawiają się, gdzie w Przemyślu będzie można pojeździć na łyżwach? Obłożenie lodowiska zarządzanego przez POSiR w miesiącach zimowych było ogromne.

– Dyskutowaliśmy na ten temat i w planach nie mamy budowy lodowiska w innym miejscu, w takiej formie jak to przy ulicy Sanockiej. Jedynym miejscem w mieście, gdzie możemy stworzyć kompleks basenów, jest właśnie rozległy teren przy Sanockiej. Kiedy rozpocznie się rzeczywista realizacja projektu, miejsce na lodowisko musi się znaleźć. W Przemyślu, przy ulicy Dworskiego w zimie funkcjonuje biały orlik i najprawdopodobniej w tym kierunku pójdziemy. Najpewniej zorganizujemy kilka mniejszych, mobilnych lodowisk. Powstaną w różnych częściach miasta. Z całą pewnością nie będzie tak, że pozostawimy szczególnie dzieci i młodzież bez jakiejkolwiek ślizgawki – zapewnił zastępca prezydenta Przemyśla Grzegorz Hayder.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Trr - niezalogowany 2016-11-15 18:47:45

    No tak wszystko polikwidujcie w tym miescie 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2016-11-15 19:07:32

    Lepiej stok zlikwidujcie!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Robert - niezalogowany 2016-11-15 19:31:22

    Jedynego w mieście sztucznego lodowiska?Sześć lat minęło i coś takiego czytam w jedynym tygodniku jaki się w mieście ostał.  Młodzi wyjechali, a starsi zdążyli zapomnieć o "Białym Orliku" przy Dworskiego.  Znak naszych czasów!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama