Reklama

Motocyklowa brać w szczytnym celu [ZDJĘCIA]

Ostatnia odsłona „Motoserca” – mimo że 13. z rzędu – okazała się niezwykle udana. W trakcie popularnej w regionie akcji krwiodawstwa pobrano w sumie 43 litry krwi od 95 dawców. Nawet aura, choć nic tego nie zapowiadało, była łaskawa.

O tym, że swoją krwią możesz uratować czyjeś życie, przypominają systematycznie krwiodawcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Honorowych Dawców Krwi „Ratownik”. I kolejny raz byli wyjątkowo przekonywający[paywall]. 15 maja do Świetlicy Wiejskiej przy ul. Lipowej w Horyńcu-Zdroju ściągnęło wielu chętnych dawców.

W ramach 13. edycji „akcji „Motoserce”, zorganizowanej przez klub motocyklowy Czarna Brygada South-East, Riders of Flames Krosno, Urząd Gminy Horyniec, Nadleśnictwo Lubaczów i horynieckie Stowarzyszenie HDK „Ratownik” właśnie, pobrano 43 litrów krwi. Zarejestrowało się w sumie 116 dawców, ale do donacji dopuszczono 95 osoby.

Jak zapewniają organizatorzy, było wesoło, przyjemnie, rodzinnie. Spotkanie w doborowym gronie, oprócz szczytnego celu, miało też drugi, równie ważny. Była nim integracja i okazja do rozmowy oraz celebrowania chwili.

– Szacunek i podziękowania, jesteście wielcy. Wszystkim, którzy tego dnia wyrazili gotowość donacji, dziękujemy: dziewczynom i chłopakom personelu medycznego z RCKiK w Lublinie z oddziałów Zamość i Tomaszów Lubelski, braciom duchowym za odprawienie mszy św. Nowinach Horynieckich, klubom motocyklowym, które odwiedziły nas w tym dniu, przyjaciołom, kolegom, dziewczynom i znajomym, którzy byli z nami, a także współorganizatorom – podsumowali wydarzenie członkowie Czarnej Brygady South-East, dodając, że już teraz warto zaznaczyć okolice maja w kalendarzu na przyszły rok i zarezerwować ten czas na „Motoserce 2022”.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama