Ćwiczenia umiejętności muzycznych połączone były z wyjazdami na basen i do kina. Tak przedstawiał się tygodniowy program zajęć podczas ferii zimowych w Gimnazjum im. 2. Pułku Pancernego w Żurawicy.
W tym roku w warsztatach uczestniczyło 81 muzyków z Harcerskiej Orkiestry Dętej w Żurawicy, Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Sośnicy oraz Orkiestry ,,Augustino” w Przemyślu. – Warsztaty były[paywall] podzielone na dwie części. Najpierw prowadzone były zajęcia w sekcjach, a po obiedzie wszyscy zbierali się na wspólnych próbach – mówi Jan Semków, dyrektor gimnazjum.
Oprócz warsztatów był również czas na rekreację. Młodzież uczestniczyła w zajęciach sportowych na hali, do dyspozycji miała stoły do ping-ponga i bilardu. W planie była wycieczka do Rzeszowa, połączona ze zwiedzaniem miasta i seansem kinowym oraz wizyta na basenie w Jarosławiu.
Warsztaty zainicjował w ubiegłym roku kapelmistrz żurawickiej orkiestry Jan Łaskarzewski, a pod jego nieobecność w tym roku prowadzili je jego synowie: Jacek i Tomasz. Do pomocy mieli studentów – wychowanków orkiestry w Żurawicy. – Lekko z nami nie mają – mówił T. Łaskarzewski. – Wymagania są, ale starają się temu sprostać i poziom ich gry jest coraz wyższy. Cieszy nas, że jest młodzież, która to lubi, chce grać, rozwijać się i ćwiczyć nawet w czasie ferii – dodał.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze