Reklama

Muzyczne ferie 81 młodych instrumentalistów

20/02/2016 11:01

Ćwiczenia umiejętności muzycznych połączone były z wyjazdami na basen i do kina. Tak przedstawiał się tygodniowy program zajęć podczas ferii zimowych w Gimnazjum im. 2. Pułku Pancernego w Żurawicy.

W tym roku w warsztatach uczestniczyło 81 muzyków z Harcerskiej Orkiestry Dętej w Żurawicy, Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Sośnicy oraz Orkiestry ,,Augustino” w Przemyślu. – Warsztaty były[paywall] podzielone na dwie części. Najpierw prowadzone były zajęcia w sekcjach, a po obiedzie wszyscy zbierali się na wspólnych próbach – mówi Jan Semków, dyrektor gimnazjum.

Oprócz warsztatów był również czas na rekreację. Młodzież uczestniczyła w zajęciach sportowych na hali, do dyspozycji miała stoły do ping-ponga i bilardu. W planie była wycieczka do Rzeszowa, połączona ze zwiedzaniem miasta i seansem kinowym oraz wizyta na basenie w Jarosławiu.

Reklama

Warsztaty zainicjował w ubiegłym roku kapelmistrz żurawickiej orkiestry Jan Łaskarzewski, a pod jego nieobecność w tym roku prowadzili je jego synowie: Jacek i Tomasz. Do pomocy mieli studentów – wychowanków orkiestry w Żurawicy. – Lekko z nami nie mają – mówił T. Łaskarzewski. – Wymagania są, ale starają się temu sprostać i poziom ich gry jest coraz wyższy. Cieszy nas, że jest młodzież, która to lubi, chce grać, rozwijać się i ćwiczyć nawet w czasie ferii – dodał. 


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama