Reklama

Na 3 miesiące stracił prawo jazdy

25/05/2015 09:30

22-letni kierowca opla movano zlekceważył ograniczenie prędkości, czego świadkami byli policjanci prowadzący działania pod kryptonimem „Prędkość”.

18 bm. w życie weszły znowelizowane przepisy ruchu drogowego. O ich surowości przekonał się 22-latek. W ub. tygodniu, jadąc ulicą Lotników w Jarosławiu, przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 kilometrów. Uczynił to w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h.Funkcjonariusze, którzy prowadzili tam kontrolę drogową, zatrzymali mu uprawnienia. Mężczyzna odzyska je za kwartał. Zgodnie z nowym zapisami przekroczenie prędkość o więcej niż 50 km/h lub przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów skutkuje utratą prawa jazdy na 3 miesiące. Jeśli w tym okresie kierujący usiądzie jednak „za kółkiem”, wówczas czas pozostawania bez uprawnień rozszerzony zostanie do pół roku. W przypadku dalszego lekceważenia prawa uprawnienia będą cofnięte, co w praktyce oznacza ponowne zdawanie egzaminu. Obecnie kierowanie bez prawa jazdy to przestępstwo zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asd - niezalogowany 2015-05-30 18:36:00

    http://www.wykop.pl/ramka/2573179/jak-sie-bronic-skutecznie-przed-zatrzymaniem-prawa-jazdy-na-3-miesiace/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości