22-letni kierowca opla movano zlekceważył ograniczenie prędkości, czego świadkami byli policjanci prowadzący działania pod kryptonimem „Prędkość”.
18 bm. w życie weszły znowelizowane przepisy ruchu drogowego. O ich surowości przekonał się 22-latek. W ub. tygodniu, jadąc ulicą Lotników w Jarosławiu, przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 kilometrów. Uczynił to w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h.Funkcjonariusze, którzy prowadzili tam kontrolę drogową, zatrzymali mu uprawnienia. Mężczyzna odzyska je za kwartał. Zgodnie z nowym zapisami przekroczenie prędkość o więcej niż 50 km/h lub przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów skutkuje utratą prawa jazdy na 3 miesiące. Jeśli w tym okresie kierujący usiądzie jednak „za kółkiem”, wówczas czas pozostawania bez uprawnień rozszerzony zostanie do pół roku. W przypadku dalszego lekceważenia prawa uprawnienia będą cofnięte, co w praktyce oznacza ponowne zdawanie egzaminu. Obecnie kierowanie bez prawa jazdy to przestępstwo zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.http://www.wykop.pl/ramka/2573179/jak-sie-bronic-skutecznie-przed-zatrzymaniem-prawa-jazdy-na-3-miesiace/
http://www.wykop.pl/ramka/2573179/jak-sie-bronic-skutecznie-przed-zatrzymaniem-prawa-jazdy-na-3-miesiace/