Reklama

Na boisku uczcili pamięć żołnierzy „wyklętych”

Na orliku przy ulicy Dworskiego w Przemyślu odbyły się nietypowy turniej. Bo młodzi piłkarze rywalizowali zarówno fizycznie, jak i umysłowo. To znaczy na boisku i w konkursie wiedzy. Tym sposobem upamiętnili żołnierzy „wyklętych”, których dzień przypada 7 marca.

Zmagania trwały kilka godzin. Blisko 60 dziewcząt i chłopców rywalizowało ze sobą, ale tym razem sama rywalizacja nie była najistotniejsza, a pamięć o żołnierzach „wyklętych”. Jak powiedział główny organizator imprezy Henryk Łaskarzewski, to była[paywall] prawdziwa lekcja historii w której uczestniczyli zawodnicy turnieju. Konkurs wiedzy wygrał Kuba Koba z Nizin.

Turniej piłkarski wygrał UKS Orlik Przemyśl przed drużyną Animatorów z Orlika i „Orzełkami” Kaszyce. Drużyną która uplasowała się tuż za podium były „Młode Wilki” z Nizin.

Specjalne indywidualne nagrody otrzymali: Klaudia Żarska, Michał Dołhun, Szymon Sas i Piotr Mikicki. Wybrano też najlepszego zawodnika turnieju, którym został Kamil Bojarski z Kaszyc, najskuteczniejszym zawodnikiem został Michał Dołchun z Orlika, a najlepszym bramkarzem wybrano Kubę Bardzińskiego z drużyny Animatorów.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz indywidualne nagrody, które ufundował Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Orlik - niezalogowany 2021-03-22 04:44:27

    Czemu nie piszecie o ich sukcesach? Tylko ta ręczna cały czas 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama