Na orliku przy ulicy Dworskiego w Przemyślu odbyły się nietypowy turniej. Bo młodzi piłkarze rywalizowali zarówno fizycznie, jak i umysłowo. To znaczy na boisku i w konkursie wiedzy. Tym sposobem upamiętnili żołnierzy „wyklętych”, których dzień przypada 7 marca.
Zmagania trwały kilka godzin. Blisko 60 dziewcząt i chłopców rywalizowało ze sobą, ale tym razem sama rywalizacja nie była najistotniejsza, a pamięć o żołnierzach „wyklętych”. Jak powiedział główny organizator imprezy Henryk Łaskarzewski, to była[paywall] prawdziwa lekcja historii w której uczestniczyli zawodnicy turnieju. Konkurs wiedzy wygrał Kuba Koba z Nizin.
Turniej piłkarski wygrał UKS Orlik Przemyśl przed drużyną Animatorów z Orlika i „Orzełkami” Kaszyce. Drużyną która uplasowała się tuż za podium były „Młode Wilki” z Nizin.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czemu nie piszecie o ich sukcesach? Tylko ta ręczna cały czas
Czemu nie piszecie o ich sukcesach? Tylko ta ręczna cały czas