Reklama

Na marginesie dysput politycznych

14/12/2015 09:03

O zawirowaniach wokół Trybunału Konstytucyjnego nie chce mi się pisać. A, może jednak kilka zdań. Spór o konstytucyjność decyzji prezydenta Andrzeja Dudy i zwycięskich parlamentarzystów w kontekście wyboru sędziów do Trybunału pokazał jedno.

Pęknięcie między wyborcami PiS, Kukiz 15 a zwolennikami pozostałych ugrupowań w kilka tygodni rozrosło się do niewyobrażalnych rozmiarów. To już jakiś monstrualny rów tektoniczny na Oceanie Emocji. Nie przesądzając, po której stronie rowu więcej racji, jedno jest pewne: kłócimy się jak nigdy dotąd. Taka oto zwyczajna rozmówka w kolejce po kiełbasę zwyczajną tudzież wątróbkę drobiową. – Pan prezydent Duda obiecał pojednanie narodu. I co? – pyta starszy pan pierwszy. – Panie żyję na tym świecie już osiemdziesiąt pięć wiosen i jeszcze takiej nienawiści miedzy Polakami nie widziałem. Nawet za okupacji nienawidziło się tylko folksdojczów i szmalcowników, ale nigdy rodaka o innych niż moje poglądy polityczne –komentuje starszy pan drugi.

Jeszcze jeden obrazek. Tym razem z kolejki w aptece. Starsza pani, nie proszona przez panią magister, na głos wolno liczy wydatki. – Na leki poszpitalne wydałam trzysta złotych. Teraz muszę się zmieścić w dwustu złotych, bo do końca miesiąca zabraknie mi na życie – konkluduje staruszka. Od 25 lat zmieniają się rządy. Obrazek z apteki jest niezmienny. Czy głos  starszej, schorowanej, samotnej kobiety w politycznym wrzasku jeszcze ktoś słyszy?         

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asmiech_757 2015-12-14 17:46:02

    Chciałbym wykrzesać z siebie trochę optymizmu, ale przychodzi mi to z trudem. Władzy zdobytej z takim trudem, łatwo się nie oddaje. To nie leży w naszej naturze. Strona prezydencko-rządowa obiecała wielką zmianę i zrobi wszystko, żeby słowa dotrzymać. Nawet za cenę złamania konstytucji, bo cel uświęca środki - zdaje się mówić prezes Kaczyński. To bardzo smutne i przygnębiające.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mieczysław - niezalogowany 2015-12-15 23:20:47

    Dziel i rządź – stara i praktyczna zasada rządzenia polegająca na wzniecaniu wewnętrznych konfliktów na podbitych terenach . Jako pierwsi zastosowali ją Rzymianie, a teraz stosują "przyjaciele" z zachodu i wschodu.  95% prasy w Polsce ziejącej jadem w rękach niemieckich. Podobnie z portalami internetowymi nawet tym niewielkimi o zasięgu lokalnym. Za pieniążki można rozmienić nawet swoją Ojczyznę nieprawdaż.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    k.kajetanowicz_432 2015-12-17 19:03:19

    Ja tylko patrzę co się dzieje i nie wierzę, że to się dzieje u nas a nie w Rosji/Ukrainie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama