Reklama

Na Mariackiej w Przemyślu musi zostać bruk [ZDJĘCIA]

W planie inwestycyjnym na 2021 r. jedną z pozycji jest remont ulicy Mariackiej w Przemyślu. Pieniądze są zabezpieczone, ale pojawił się jeden problem: remont nie może polegać na ułożeniu nawierzchni bitumicznej, a odnowieniu z istniejącej tam kostki brukowej. Na inne rozwiązanie nie godzi się Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu Beata Kot.

Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu rozpoczął procedurę przetargową na „Przebudowę ul. Mariackiej w Przemyślu”, ale musiał ją unieważnić. Uznał, że prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione[paywall]. Chodzi o to, że dokumentacja projektowa zawiera ułożenie na ulicy Mariackiej (od ul. Mickiewicza do ul. Wincentego Pola) pominąwszy oczywiście wyremontowane przejście kolejowe) nawierzchni bitumicznej. Tyle że na to zgody nie wydała Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu Beata Kot.

– Unieważniliśmy postępowanie, bo musimy zmienić specyfikację warunków zamówienia. Będziemy się starać raz jeszcze na uzyskanie zgody konserwatora zabytków na zmianę nawierzchni tej ulicy z kostki na asfalt – powiedział dyrektor ZDM Jacek Cielecki.

Reklama

Pieniądze, które są zabezpieczone na tę inwestycję, muszą być wykorzystane w br. Pierwotnie umowa była taka, że kostka brukowa zostanie rozebrana i po odpowiednim zabezpieczeniu podbudowy, ułożona ponownie. Równo i bezpiecznie. Po drodze jednak „coś” się zmieniło...

– Nie rozważam możliwości, aby na Mariackiej pojawiła się nawierzchnia bitumiczna. Ustalenia były zupełnie inne i tego się trzymam. Stan kostki jest dobry, trzeba znaleźć odpowiedniego wykonawcę do rozebrania obecnej nawierzchni, zabezpieczenia jej i ułożenia kostki z powrotem. Najłatwiej jest zalać wszystko asfaltem. Kostka w ten sposób została ukryta już na ulicach Jagiellońskiej, Słowackiego czy Mickiewicza – powiedziała B. Kot.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Himi - niezalogowany 2021-04-09 18:57:23

    Porządna kostka, uzozyc od nowa i będzie na następne stulecia

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    CCC - niezalogowany 2021-04-09 22:27:32

    Kostka na pewno porządna, tylko betonowe spoiwo, na którym ją osadzą podczas remontu nawierzchni porządne już wcale nie musi być. W czasach gdy jedynym kryterium decydującym o wygranej przetargu na remont jest cena nie ma szans na dobre wykonawstwo. Kto nie wierzy może sam zobaczyć jak podobna kostka odpada po kawałku na wyremontowanej kilka lat temu ul.  Przemysława.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obywatel - niezalogowany 2021-04-10 00:40:43

    Wylejcie w końcu asfalt, bo przejazd przez rampę jest normalny.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama