Reklama

Na przejściu w Korczowej próba nielegalnego przewozu gotówki

Podczas kontroli na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ujawnili niezgłoszone do kontroli pieniądze różnej waluty o łącznej równowartości 430 tys. zł.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skierowali do kontroli samochód z przyczepą, za kierownicą którego zasiadał obywatel Ukrainy. Pojazd wjeżdżał do Polski jako pusty środek przewozowy. – Podczas rewizji okazało się, że 28-letni mężczyzna, wbrew obowiązującym przepisom, nie zgłosił przewozu znacznych ilości środków pieniężnych. W kabinie samochodu, w foliowym worku znajdowała się gotówka w różnych walutach o równowartości blisko 430 tysięcy złotych. Wśród niezgłoszonych środków pieniężnych, oprócz polskiej waluty, znajdowały się dolary amerykańskie i kanadyjskie oraz korony szwedzkie – poinformowała rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie (biuro w Przemyślu) młodsza aspirant Edyta Chabowska.

Przeciwko podróżnemu wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe, do którego na poczet kary grożącej kierowcy zabezpieczono 15 tys. zł.

Reklama

– To kolejna w tym roku próba nielegalnego przewozu przez granicę środków pieniężnych, wykryta przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w województwie podkarpackim. W marcu tego roku podczas kontroli pociągu relacji Kijów – Przemyśl funkcjonariusze wykryli 60 tysięcy dolarów amerykańskich, które w reklamówce oraz wierzchniej odzieży przewoził 23-letni obywatel Ukrainy – dodała E. Chabowska.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać w formie pisemnej przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10 tys. euro. Niedopełnienie tego obowiązku lub podanie w deklaracji nieprawdziwych danych podlega karze grzywny.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jarosław - niezalogowany 2020-05-01 12:00:17

    Nie ma wolności mediów bez oglądalności reklam

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ???? to będzie - niezalogowany 2020-05-01 12:54:39

    Kiedy w końcu zrobicie stronę mobilną? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości