„Biesiada nad Morawskim Łęgiem – Prezentacja Tradycji Kulinarnych Podkarpacia” odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 14 września w Morawsku.
„Biesiada nad Morawskim Łęgiem” to cykliczna impreza kulturalno-kulinarna, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń promujących dziedzictwo niematerialne Podkarpacia. Jej celem jest popularyzacja i ochrona tradycyjnych receptur, lokalnych produktów oraz dawnych zwyczajów kulinarnych regionu. Tegoroczna edycja przybierze formę konkursu kulinarnego z udziałem Kół Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeń i zespołów regionalnych z terenu województwa podkarpackiego. Motywem przewodnim będą potrawy tradycyjne z wykorzystaniem ziemniaka oraz dania inspirowane dawną kuchnią ludową.
– Uczestnicy rywalizować będą także o nagrodę za najciekawszy wystrój stoiska, a część wydarzenia będzie poświęcona kiermaszowi domowych przetworów, promującemu lokalną produkcję i rękodzieło kulinarne
Reklama
– informują organizatorzy.
Start o g. 14 na placu obok Szkoły Podstawowej w Morawsku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze