Reklama

Nad Morawskim Łęgiem


„Biesiada nad Morawskim Łęgiem – Prezentacja Tradycji Kulinarnych Podkarpacia” odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 14 września w Morawsku.


WRZ14

plac obok Szkoły Podstawowej w Morawsku. godz: 14:00

„Biesiada nad Morawskim Łęgiem” to cykliczna impreza  kulturalno-kulinarna, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń  promujących dziedzictwo niematerialne Podkarpacia. Jej celem jest  popularyzacja i ochrona tradycyjnych receptur, lokalnych produktów oraz  dawnych zwyczajów kulinarnych regionu. Tegoroczna edycja przybierze formę konkursu kulinarnego z udziałem Kół Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeń i zespołów regionalnych z terenu województwa podkarpackiego. Motywem przewodnim będą potrawy tradycyjne z wykorzystaniem ziemniaka oraz dania inspirowane dawną kuchnią ludową.

– Uczestnicy rywalizować będą także o nagrodę za  najciekawszy wystrój stoiska, a część wydarzenia będzie poświęcona kiermaszowi domowych przetworów, promującemu lokalną produkcję i rękodzieło kulinarne

Reklama

– informują organizatorzy.

Start o g. 14 na placu obok Szkoły Podstawowej w Morawsku.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/09/2025 12:48
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama