Do godziny 12 na Podkarpaciu głos oddało 23,88% uprawnionych do głosowania. To wynik podobny do ogólnopolskiego, który wynosi 24,08%.
W województwie podkarpackim uprawnionych do głosowania jest 1 670 814 osób, do tej pory przy urnach pojawiło się 399 046.
| Siedziba | Liczba uprawnionych | Liczba kart wydanych | Liczba kart wydanych * 100 / Liczba uprawnionych |
|---|---|---|---|
| miasto | 688 023 | 172 709 | 25,10% |
| wieś | 982 791 | 226 337 | 23,03% |
| Razem | 1 670 814 | 399 046 |
Najwyższą frekwencję odnotowano w Rzeszowie (26,64%), a najniższą w powiecie przemyskim (20,88%).

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pól powiatu zalało gdzie ludzie sie martwią co bedzie jutro a dla gazety najważniejsze jest głosowanie.
taki dzien dzisiaj Panie Tadeuszu, ze sa wybory.
Do TadeuszJak się nie ma nic mądrego do powiedzenia to se nie zabiera głosu.
Dobrze Tadeusz napisał! Ludzie stracli dorobek życia i nie mają głowy do wyborów,ratują co zostało z ich dobytku i zobaczą w jaki sposób rząd ,województwo,powiat ,gmina,parafia im pomoże!
Władza w jakimś stopniu już "pomogła" także naszemu powiatowi, zabierając przed trzema lata potężne pieniądze z budżetu (funduszu przeciwpowodziowego), które zamiast na umacnianie i odbudowę wałów poszły na inne "pilne" potrzeby. Może na prom, samochody elektryczne, podróże ex marszałka? Pytajcie starosty i wójtów gmin, jak to w konkretnych przypadkach było.
Jeśli ludzie nie zagłosują i to dobrze, to u kogo będą szukać pomocy w tym trudnym czasie? Już byli tacy, którzy kazali się ubezpieczać, byli też tacy, którzy tłumaczyli, że deszcz ma to do siebie, że pada, a potem spływa, ale bywają też tacy, którzy chcą pomóc i pomagają. Wybór jest konieczny i należy też do tych, którzy najbardziej ucierpieli i czekają na pomoc, a takie sytuacje mogą się powtarzać. Zastanówmy się co jest lepsze, czekać na mannę, czy działać z myślą o przyszłości.
Pól powiatu zalało gdzie ludzie sie martwią co bedzie jutro a dla gazety najważniejsze jest głosowanie.
Dokładnie. Ma Pan rację
taki dzien dzisiaj Panie Tadeuszu, ze sa wybory.