W Arłamowie odbyła się XX Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Bieszczadzkie Dni Psychiatryczne”. To jedna z trzech największych konferencji psychiatrycznych w kraju i największa medyczna na Podkarpaciu.
Organizatorem wydarzenia był konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dr n. med. Maciej Kuligowski z Przemyśla oraz - mające w Przemyślu swoją siedzibę - NZOZ Podkarpackie Centrum Zdrowia Psychicznego, które wspierał także Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Żurawicy. W konferencji wzięło udział 550 lekarzy z całego kraju oraz ponad 30 wykładowców z czołowych uczelni i klinik, w tym Naczelny Psychiatra Kliniki we Lwowie prof. A. Filz oraz konsultant krajowy ds. psychiatrii prof. Piotr Gałecki z Łodzi. Nad całością czuwał prof. Andrzej Czernikiewicz z Lublina. Tematyka konferencji obejmowała[paywall] zaburzenia afektywne, uzależnienia, psychiatrię dzieci i młodzieży, psychoterapię, psychogeriatrię, medycynę katastrof, farmakoterapię, psychiatrię sądową.
Podczas konferencji odbyła się licytacja na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „Jerzyk” z Przemyśla, która zasiliła konto organizacji kilkoma tysiącami złotych.
- Ostatniego dnia odbyły się warsztaty w plenerze, poświęcone zagadnieniu udzielania pierwszej pomocy w zaburzeniach psychicznych w górach, była też okazja do zwiedzania Przemyśla i Lwowa. Uczestnicy podkreślali wysoki poziom merytoryczny spotkania oraz doceniali, iż na Podkarpaciu potrafimy zorganizować konferencję na europejskim poziomie - podkreślił dr M. Kuligowski.
Warto wspomnieć, że w trakcie przedsięwzięcia odbyły się I Mistrzostwa Lekarzy Psychiatrów w tenisie ziemnym. Mistrzynią została prof. Halina Michałowska-Marmurowska, a wicemistrzynią dr Teresa Adamczyk, wśród panów triumfował dr Maciej Kuligowski wyprzedzając dra Janusza Adamczyka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
musiała być dobra impreza