Serce na nakrętki, które od niedawna stoi na Rynku w Radymnie, przez następne kilka miesięcy będzie się zapełniać dla Michałka Łosia z Wyszatyc.
Wszystko za sprawą włączenia serca z centrum Radymna w akcję zbierania nakrętek o zasięgu regionalnym, koordynowaną przez panią Małgorzatę Sobejko. Sieć zbieraczy nakrętek obejmuje blisko 40 szkół, przedszkoli, instytucji, firm i osób prywatnych z Jarosławia, Radymna i miejscowości ościennych, ale także z Przemyśla i okolic. Do niedawna całe to zacne grono pomagało 3-letniej Oli Wilk[paywall] z zespołem Downa i we wrześniu ubiegłego roku oraz w styczniu bieżącego do zakładu przetwarzającego plastiki w Zarzeczu trafiło 349 worków nakrętek.
Od stycznia do czerwca 2021 r. także do serca ustawionego w Radymnie nakrętki można oddawać na rzecz siedmioletniego Michałka Łosia. Michałek urodził się zbyt wcześnie, co spowodowało u niego wylewy krwi do mózgu, zapalenie opon mózgowych, wodogłowie oraz epilepsję. Pierwsze 6 miesięcy życia spędził w szpitalu. Przeszedł sześć operacji neurochirurgicznych, które zakończyły się wstawieniem zastawki komorowo-otrzewnowej. Niestety Michałek samodzielnie nie siedzi, nie mówi, słabo widzi, wymaga stałej, intensywnej opieki zarówno ze strony bliskich, jak i lekarzy specjalistów. Jakość jego życia można poprawić bardzo prosto, wspierając akcję i przynosząc do wspomnianego kosza w centrum miasta czyste plastikowe nakrętki po środkach chemicznych, kosmetykach, napojach, sokach, wodach, po mleku, kawach, pokrywki po margarynach, lodach, ketchupach, majonezach. Można je też dostarczyć do przedszkola parafialnego w Radymnie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze