Reklama

Nakrętkowe szaleństwo pomagania

26/01/2021 13:57

Serce na nakrętki, które od niedawna stoi na Rynku w Radymnie, przez następne kilka miesięcy będzie się zapełniać dla Michałka Łosia z Wyszatyc.

Wszystko za sprawą włączenia serca z centrum Radymna w akcję zbierania nakrętek o zasięgu regionalnym, koordynowaną przez panią Małgorzatę Sobejko. Sieć zbieraczy nakrętek obejmuje blisko 40 szkół, przedszkoli, instytucji, firm i osób prywatnych  z Jarosławia, Radymna i miejscowości ościennych, ale także z Przemyśla i okolic. Do niedawna całe to zacne grono pomagało 3-letniej Oli Wilk[paywall] z zespołem Downa i we wrześniu ubiegłego roku oraz w styczniu bieżącego do zakładu przetwarzającego plastiki w Zarzeczu trafiło 349 worków nakrętek.

Od stycznia do czerwca 2021 r. także do serca ustawionego w Radymnie nakrętki można oddawać na rzecz siedmioletniego Michałka Łosia. Michałek urodził się zbyt wcześnie, co spowodowało u niego wylewy krwi do mózgu, zapalenie opon mózgowych, wodogłowie oraz epilepsję. Pierwsze 6 miesięcy życia spędził w szpitalu. Przeszedł sześć operacji neurochirurgicznych, które zakończyły się wstawieniem zastawki komorowo-otrzewnowej. Niestety Michałek samodzielnie nie siedzi, nie mówi, słabo widzi, wymaga stałej, intensywnej opieki zarówno ze strony bliskich, jak i lekarzy specjalistów. Jakość jego życia można poprawić bardzo prosto, wspierając akcję i przynosząc do wspomnianego kosza w centrum miasta czyste plastikowe nakrętki po środkach chemicznych, kosmetykach, napojach, sokach, wodach, po mleku, kawach, pokrywki po margarynach, lodach, ketchupach, majonezach. Można je też dostarczyć do przedszkola parafialnego w Radymnie.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama