Największy w mieście parking na Rybim Placu do niedawna był antywizytówką Przemyśla. W ubiegłym tygodniu wreszcie rozpoczęły się prace remontowe.
Do wojny plac, otoczony od północnego-wschodu kamienicami i dwoma synagogami, pełnił[paywall] rolę targowiska. Również po wojnie, po uprzątnięciu gruzów, funkcjonował tam miejski targ. W późnych latach siedemdziesiątych na plac przeniesiono pomnik Wdzięczności z armatkami i powstało coś na kształt placu defilad. Po roku 1990 plac ponownie zamienił się w targowisko, zwane wtedy „Manhattanem”.
Parking, który tam zlokalizowano, od początku budził kontrowersje. Śliskie płyty z czasem uległy zniszczeniu i miejsce to stało się symbolem niemocy władz miejskich.
Wykonawcą prac remontowych jest Zakład Budowlano-Instalacyjny „Kowal” SC z Przemyśla, który w ubiegłym roku wygrał przetarg. Po wymianie podłoża głębokości około 40 cm i zniwelowaniu terenu, położona zostanie nowa nawierzchnia z betonowej kostki brukowej o grubości 8 cm.
– Dobrze się stało, że nie rozpoczęliśmy prac w grudniu, bo grzebalibyśmy się tu do dzisiaj. Jeżeli nie przeszkodzi nam aura, roboty powinny być zakończone do końca maja – mówią budowlańcy. Trzymamy za słowo.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Miał być parking wielopoziomowy ahha ahha ahhah ahhaha ahhaha ahha ahahha .
Miał być parking wielopoziomowy ahha ahha ahhah ahhaha ahhaha ahha ahahha .