Reklama

„Natchnieni Bieszczadem” przystanęli na przemyskim Rynku

Muzyka, kulinaria, jarmark rękodzieła, konkursy i wiele innych, w niedzielę, 18 czerwca, czekały na miłośników gór i wody – uczestników „Dnia Bieszczadzkiego”, który odbywał się na Rynku w Przemyślu.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie kochają Bieszczady i bieszczadzką kulturę. Jedni cenią je za piękne krajobrazy, które obejmują wzgórza, lasy, jeziora i rzeki. Inni za spokój i ciszę lub wiele możliwości aktywnego spędzania czasu – piesze wędrówki, jazdę konną i rowerową czy spływy kajakowe. Miłośnicy fauny i flory docenią fakt, że Bieszczady są domem dla wielu gatunków dzikich zwierząt oraz dla rzadkich roślin i kwiatów. Ci, którzy skupiają się na dziedzictwie kulturowym, napawają się tradycjami ludowymi, cerkwiami i zabytkami. 

Bieszczady są miejscem, które łatwo pokochać. Stąd pewnie ekspansja bieszczadzkich klimatów w inne regiony Polski, która cieszy się coraz większym powodzeniem wśród odbiorców.

Reklama

II Dzień Bieszczadzki – Przystanek Przemyśl ma szansę na stałe wpisać się w kalendarium miejskich wydarzeń. I w tym toku, podczas jego trwania, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Atrakcja goniła atrakcję. Pokazy iluzjonistyczne, wycieczki z przewodnikiem „Szlakiem przemyskich perełek”, tramwaj wodny, spacery Twierdzą Przemyśl, tor saneczkowy i dużo dobrej muzyki to tylko niektóre z przygód, które czekały na miłośników bieszczadzkich klimatów. Na scenie wystąpili m.in.: Zespół Grzane Wino, „Pod Wiatr”, „Żmije”, Agata Rymarowicz, Piotr „Rogala” Rogalik, Maria Lamers, Grzegorz „Kowal” Michalik i Jerzy Krupa.


fot.Miasto Przemyśl
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości