Reklama

Nie będzie ograniczenia prędkości do 40 km/h

02/07/2016 11:03

Władze miasta nie godzą się na wprowadzenie nowej organizacji ruchu na ulicy Rogozińskiego w Przemyślu, o co wnioskował tamtejszy Zarząd Osiedla nr 8.

Kilkanaście miesięcy temu ulica Rogozińskiego została gruntowanie wyremontowana, m.in. zyskując nową nawierzchnię. W opinii zarządu osiedla od tego czasu niektórzy kierowcy łamią tam przepisy i mogą doprowadzić do poważnych wypadków. Dlatego właśnie reprezentanci mieszkańców zasugerowali prezydentowi ograniczenie do 40 km/h maksymalnej prędkości na odcinku od początku wspomnianej ulicy do granicy miasta, tj. miejscowości Buszkowice[paywall].

„Na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość pojazdów w godzinach od 5.00 do 23.00 wynosi 50 km/h, natomiast w porze nocnej od godziny 23.00 do 5.00 wynosi 60 km/h” – pisze w piśmie do zarządu Grzegorz Hayder, zastępca prezydenta. – Według obowiązujących w tym zakresie przepisów – jeżeli kierujący w jednoznaczny, niebudzący wątpliwości sposób może ocenić geometrię drogi, jej stan techniczny, znaków ograniczenia prędkości nie stosuje się – wniosek o wprowadzenie ograniczenia prędkości jest niezasadny – podkreślił.

Reklama

W tym samym piśmie przedstawiciel władz miasta odniósł się także do innej propozycji Zarządu Osiedla nr 8, który zabiegał o wykonanie dodatkowego przejścia dla pieszych na wysokości wejścia na teren byłego szpitala przy ulicy Rogozińskiego. Potrzebę jego wykonania pomysłodawcy uzasadniali oczekiwaniami mieszkańców osiedla, tłumacząc, że przejście istniejące w sąsiedztwie (skrzyżowanie ul. Rogozińskieg z Brata Alberta) nie spełnia oczekiwań, ponieważ jest słabo uczęszczane. Zdaniem Hadyera istniejące przejścia, tj. przy skrzyżowaniu ulic Brodzińskiego, Brata Alberta i Rogozińskiego oraz Rogozińskiego i Rodziewiczówny zaprojektowano i wykonano z uwzględnieniem maksymalnej widoczności wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i zapewnienia bezpiecznego przekraczania jezdni przez pieszych. Tym samym budowa dodatkowego w miejscu wskazanym przez zarząd nie ma szansy realizacji.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Witek - niezalogowany 2016-07-02 12:54:40

    Najpierw musi zginać dziecko wychodzące z 14 stki ( bo za..ja jak po..ani )a później wprowadzą ograniczenie ... taka mądra władze mamy w Przemyślu... 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    seba - niezalogowany 2016-07-02 13:28:55

    ograniczenie nic nie zmieni

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2016-07-02 13:45:56

    A może już najwyższy czas rozgonić tą przemyską władzę ? i rozliczyć ich !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama