Władze miasta nie godzą się na wprowadzenie nowej organizacji ruchu na ulicy Rogozińskiego w Przemyślu, o co wnioskował tamtejszy Zarząd Osiedla nr 8.
Kilkanaście miesięcy temu ulica Rogozińskiego została gruntowanie wyremontowana, m.in. zyskując nową nawierzchnię. W opinii zarządu osiedla od tego czasu niektórzy kierowcy łamią tam przepisy i mogą doprowadzić do poważnych wypadków. Dlatego właśnie reprezentanci mieszkańców zasugerowali prezydentowi ograniczenie do 40 km/h maksymalnej prędkości na odcinku od początku wspomnianej ulicy do granicy miasta, tj. miejscowości Buszkowice[paywall].
„Na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość pojazdów w godzinach od 5.00 do 23.00 wynosi 50 km/h, natomiast w porze nocnej od godziny 23.00 do 5.00 wynosi 60 km/h” – pisze w piśmie do zarządu Grzegorz Hayder, zastępca prezydenta. – Według obowiązujących w tym zakresie przepisów – jeżeli kierujący w jednoznaczny, niebudzący wątpliwości sposób może ocenić geometrię drogi, jej stan techniczny, znaków ograniczenia prędkości nie stosuje się – wniosek o wprowadzenie ograniczenia prędkości jest niezasadny – podkreślił.
W tym samym piśmie przedstawiciel władz miasta odniósł się także do innej propozycji Zarządu Osiedla nr 8, który zabiegał o wykonanie dodatkowego przejścia dla pieszych na wysokości wejścia na teren byłego szpitala przy ulicy Rogozińskiego. Potrzebę jego wykonania pomysłodawcy uzasadniali oczekiwaniami mieszkańców osiedla, tłumacząc, że przejście istniejące w sąsiedztwie (skrzyżowanie ul. Rogozińskieg z Brata Alberta) nie spełnia oczekiwań, ponieważ jest słabo uczęszczane. Zdaniem Hadyera istniejące przejścia, tj. przy skrzyżowaniu ulic Brodzińskiego, Brata Alberta i Rogozińskiego oraz Rogozińskiego i Rodziewiczówny zaprojektowano i wykonano z uwzględnieniem maksymalnej widoczności wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i zapewnienia bezpiecznego przekraczania jezdni przez pieszych. Tym samym budowa dodatkowego w miejscu wskazanym przez zarząd nie ma szansy realizacji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Najpierw musi zginać dziecko wychodzące z 14 stki ( bo za..ja jak po..ani )a później wprowadzą ograniczenie ... taka mądra władze mamy w Przemyślu...
A może już najwyższy czas rozgonić tą przemyską władzę ? i rozliczyć ich !
http://isakowicz.pl/wp-content/uploads/2016/07/3-lipca.jpg
Najpierw musi zginać dziecko wychodzące z 14 stki ( bo za..ja jak po..ani )a później wprowadzą ograniczenie ... taka mądra władze mamy w Przemyślu...
ograniczenie nic nie zmieni
A może już najwyższy czas rozgonić tą przemyską władzę ? i rozliczyć ich !