Od szeregu lat jarosławski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zwraca uwagę lokalnego środowiska na zagadnienie osób ze spectrum autyzmu i zespołem Aspergera, na przełomie zimy i wiosny organizując konkurs pod hasłem „Niebieskie motyle”. W tym roku było to niemożliwe, ale kreatywny zespół placówki wymyślił alternatywę i swoją aktywność przeniósł – z bardzo dobrym efektem – do sieci.
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu wpisał się w internetowy trend goszczący od pewnego już czasu w social mediach – zaproponował tzw. challenge, co przetłumaczyć można jako „wyzwanie”.
W sieci podobnych wydarzeń jest więcej. Jedne karmią niezbyt wybredne gusta, sprawdzając, czy nominowani do wykonania zadania zdołają wypić butelkę piwa jednym haustem, tudzież wytrzymać zanurzenie w lodowatej wodzie, inne mają na celu zwrócenie uwagi na jakieś ważkie zagadnienie społeczne albo stają się formą wsparcia dla potrzebujących pomocy i wówczas przeobrażają się w swego rodzaju kwestę.
Akcja OSW zdecydowanie należy do tej drugiej kategorii i według jej pomysłodawców ma poszerzyć społeczną świadomość na temat autyzmu, ale też dodać otuchy, wlać iskierkę nadziei w serca wszystkich tych, którym autyzm na co dzień utrudnia zwykłe funkcjonowanie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze