Funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę w rejonie bieszczadzkiej miejscowości Kalnica (powiat leski) zatrzymali dwóch imigrantów w wieku 22 i 32 lat, którzy pochodzili z Bangladeszu.
Po zatrzymaniu mężczyźni zostali przebadani przez lekarza. Stan ich zdrowia został oceniony jako dobry. Mężczyźni nie posiadali dokumentów ani pieniędzy. Przyznali, że granicę z Ukrainy do Polski przekroczyli pieszo. Wcześniej poruszali się w grupie, która przeszła na Słowację. Celem ich podróży miały być kraje Europy Zachodniej. Następnego dnia służby słowackie poinformowały, że w tym samym czasie po słowackiej stronie granicy zatrzymano grupę 10 imigrantów. Jeden z nich podczas przekraczania zielonej granicy zmarł z wyziębienia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze