Reklama

Niespodzianka! Eurobus Przemyśl z kompletem punktów

26/09/2022 19:21

W meczu rozpoczynającym I-ligowy futsalowy sezon beniaminek tej klasy rozgrywkowej Eurobus Przemyśl podejmował u siebie doświadczony na parkietach tej klasy rozgrywkowej Luxiona AZS UMCS Lublin i wyszedł z tego starcia zwycięski.

Emocji nie brakowało od początku, bo tuż po bramce dla gości w 4. min, posłuszeństwa odmówił zegar, co na kilka minut przerwało debiutanckie spotkanie przemyślan. Przymusowa przerwa dobrze wpłynęła na Eurobus, który od razu po gwizdku ruszył do ataku i po składnej akcji doprowadził do wyrównania. Swoją debiutancką bramkę zdobył Sebastian Pawlak[paywall]. Eurobus konsekwentnie próbował konstruować ataki, a goście czekali na dogodną szansę do kontr. Strata w środku pola otworzyła taką możliwość, z której bezbłędnie skorzystali goście i ponownie objęli prowadzenie. Nie cieszyli się jednak z niego długo, bo już minutę później do kolejnego remisu doprowadził niezwykle skuteczny w zeszłym sezonie Damian Demski. Zawodnicy Roberta Kurosza grali wysokim pressingiem, przez co goście popełniali dużo błędów w obronie. Taktyka zdała egzamin i na pierwsze prowadzenie w meczu gospodarzy wyprowadził Mateusz Wanat. Goście zmuszeni byli gonić wynik, jednak długo nie mogli skutecznie wykończyć swoich ataków. W 10. min trafili jednak po raz trzeci, jednak za moment odpowiedział Demski, popisując się rewelacyjnym strzałem ze środkowej strefy tuż pod poprzeczkę. Wydawało się, że Eurobus dowiezie korzystny wynik do przerwy, ale lublinianie nie odpuszczali i zdobyli gola do szatni.

Trzy trafienia wystarczyły

Na II połowę oba zespoły wyszły zdecydowanie pewniej. Beniaminek najwyraźniej cały stres i emocje związane z inauguracją sezonu na zapleczu ekstraklasy miał już za sobą. Spokojny początek po przerwie obfitował w nieskuteczną grę gości z Lublina, którzy starali się wywierać presję na Eurobusie wychodząc wysoko, jednak nie przynosiło to Luxionie wymiernych korzyści. Po czterech minutach przemyślanie przyśpieszyli. Wiatru w żagle dodało trafienie Wanata, który bezbłędnie wykończył akcję swojego zespołu. W ciągu trzech minut bramkarz rywali musiał wyciągać piłkę z siatki po trafieniach Kamila Bały oraz Pawlaka. Na 10 minut przed końcem spotkania, goście strzelili piątą bramkę, ale i ostatnią, bo nie potrafili już wykreować skutecznej akcji do końca meczu.

Reklama
To zwycięstwo powinno pomóc Eurobusowi poczuć się pewniej w nowej rzeczywistości. Drużyna pokazała, że jest w stanie wygrywać z bardziej doświadczonymi zespołami. Kolejna okazja już w sobotę, 1 października br. Przemyślanie zagrają z zespołem z Rudy Śląskiej. Mecz w roli gospodarza był udany, więc czas na wyzwanie przed obcą publicznością.




Eurobus Przemyśl – Luxiona AZS UMCS Lublin 7:5 (4:4)
Bramki: Demski 2, Pawlak 2, Wanat 2, Bała – Fularski, Ławicki, Wankiewicz, Zdunek.
Eurobus: Kuźma – Gil, Wanat, Rudnicki, Zanko, Kovtok, Wielgosz, Valihura, Bała, Kiełbasa, Pawlak, Syczewskyj, Demski. Trener: Robert Kurosz.
Luxiona AZS UMCS: Parzyszek – Mietlicki, Fularski, Wankiewicz, Szafrański, Brzeziński, Ławicki, Nuno Oliveira, Zdunek, Wojtaszek, Godyński. Trener: Łukasz Mietlicki.
Sędziowali: Łukasz Woliński, Kamil Szczółko. Czasowy: Paweł Charchut. Widzów: 400.


MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama