Tylko jedno zwycięstwo w minionej kolejce, tak w tzw. grupie mistrzowskiej, jak i tzw. grupie spadkowej, odniosły zespoły z naszego regionu.
Dokonał tego przeworski Orzeł, który pokonał w Mielcu „lidera” tzw. grupy spadkowej, rezerwy ekstraklasowej Stali 1:2 (1:2). To był czwarty z rzędu triumf podopiecznych Pawła Załogi. Bramki zdobyli Hubert Bednarz (12. min) i Dawid Czyrny (19. min). Przeworszczanie uciekli ze strefy spadkowej, ale nie mogą spocząć na laurach. Zapewne doskonale o tym wiedzą… W tzw. grupie mistrzowskiej zarówno JKS Jarosław, jak i Piast Tuczempy wystąpili w roli gości, odpowiednio w Boguchwale i Wiśniowej. Przegrali w najniższych z możliwych rozmiarach, po 1:0. Dla Piasta była to szósta przegrana wiosną. Ekipa Marka Strawy zdobyła w br. jeden punkt.
Przemyska Polonia gościła w Ropczycach. Po wyrównanej I połowie, w drugich 45 minutach gospodarze pokazali swoją wyższość i wygrali jak najbardziej zasłużenie 3:1 (1:1). Autorem jedynej bramki dla Polonii był Piotr Kuźniar (15. min). Przemyślanie zachowali 10. miejsce, ale muszą być czujni, bo grupa pościgowa zmniejsza straty.
Bardzo ważny mecz przegrał Start Pruchnik. Co prawda postawił się w Jaśle Czarnym 1910, ale wrócił bez punktów. Przegrał 1:0 (1:0). Szanse na zachowanie IV-ligowego bytu są bardzo minimalne.
Wisłok Wiśniowa – Piast Tuczempy 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Złotek 31. min.
Wisłok: Kaszuba – Zięba, Orzech (88. Stanek), Złamaniec, Kuta (67. Aruturjan) – Wiktor (82. Kasperkowicz), Nowak (60. Maik), Złotek (69. Koczela), Kruk, Szafar – Kowtok (65. Guzek).
Piast: Strawa – Stopyra (46. Benc), Sobol, Demski, Pelc – Czub, Pasaj, Wota, Hawryłko (46. Wiącek) – Tyrawski (80. Broda), Buczkowski.
Sędziował: Mariusz Kasza (Rzeszów). Żółte kartki: Kowtok, Kuta, Aruturjan oraz Pelc i Pasaj. Widzów: 60.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze