Reklama

Nowy prezes Sokoła Sieniawa chce II ligi!

Bogusław Lach zastąpił na stanowisku prezesa Sokoła Sieniawa Leszka Czyrnego. B. Lach jest przedsiębiorcą, współwłaścicielem firmy „Newkom”, znanym w środowisku działaczem sportowym. Jego celem jest awans piłkarskiego zespołu do II ligi!

Walne zebranie sprawozdawczo wyborcze członków MKS Sokół w Sieniawie odbyło się w sali widowiskowej Centrum Kultury  Sportu. Podsumowanie kadencji ustępującego zarządu można skwitować jednym słowem: znakomite. Bez wątpienia ostatnie cztery lata zapiszą się  złotymi zgłoskami w historii sieniawskiego klubu i sportu. Awans, rok po roku, z V ligi do III ligi to ogromny sukces. W klubie istnieje także sekcja siatkówki. Siatkarski Sokół od dwóch sezonów występuje w rozgrywkach IV ligi.

Te sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie wielkie zaangażowanie całego sieniawskiego środowiska: działaczy, pracujących społecznie, sponsorów, których hojność jest spora oraz samorządu na czele z burmistrzem Adamem Wosiem. 

To on przekazał niedawno trzymiesięczne wynagrodzenie (22 tys. 850 zł) na wsparcie klubu. Podczas walnego nadano tytuł Honorowego Członka Klubu zmarłemu w 2012 r. w wieku 105 lat Kazimierzowi Michalskiemu – urodzonemu w Sieniawie oficerowi armii generała Andersa, asystentowi naukowemu Biblioteki Prawnej w Oxfordzie, który część swego majątku przekazał w spadku na rzecz Sokoła. Sokoła, którego barw bronił przed wojną.
Podczas zebrania wybrano nowe władze klubu. Nowym prezesem został wspomniany Bogusław Lach, wiceprezesami zaś: Leszek Czyrny (ds. organizacyjnych; dotychczasowy prezes), Krzysztof Padiasek (ds. sportowych), Robert Siry (ds. finansowych). Sekretarzem został Marian Świt, a członkami zarządu: Czesław Tasior, Krystian Woś, Jan Król i Henryk Gałęza. Komisję rewizyjną tworzą: Jan Blok (przewodniczący), Józef Paluch i Mariusz Ożga. Priorytetem nowo wybranych władz będzie zapewnienie stabilności finansowej klubu. Celami sportowymi zaś: wejście do czołówki III ligi piłkarskiej i w następnym sezonie walka o awans do II ligi.

Reklama

Życzymy powodzenia!

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2015-01-29 16:45:17

    Z jednej strony   to dobrze ,że   ktoś może sponsorować taki klub . Ale , jest  druga jak to zwykle bywa strona medalu , jakie ma wymagania ? Może będzie  traktował taki klub - bo sponsoruje - jak swój folwark , w myśl zasady ,że wszystko mi wolno . Np. zmienić  trenera  z dnia na dzień , zawodnika , działacza .Może się zdarzyć ,że zechce być dyktatorem.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zito - niezalogowany 2015-01-30 14:14:57

    Byli już tacy bonzowie w Pawłosiowie w Roźwienicy w Tuczempach w Wiązownicy, i co ??? - sezon, w przypływie szału dwa i pozamiatane , kadra z zaciągu walnęła kilku frajerów za ich dużą kasę po rogach i rozjechała się dalej szukać naiwniaków, tylko praca z swoimi wychowankami

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama