Reklama

Nowy śmigłowiec SG stacjonuje w Huwnikach [WIDEO]

Dziś, 3 stycznia, w Huwnikach zastępca Komendanta Głównego SG gen. bryg. SG Wioleta Gorzkowska zaprezentowała Airbus EC135 (P3H) – nowy śmigłowiec Straży Granicznej.

Jak informuje Komenda Główna Straży Granicznej "dwusilnikowy śmigłowiec  turbinowy marki Airbus Helicopters typu H135 (P3H) z zabudowanym wyposażeniem dodatkowym został wyprodukowany w 2019 r. Posiada system obserwacji lotniczej marki FLIR Systems, typu Star Safire, jak również reflektor-szperacz marki Trakka Corp Pty. W konfiguracji bez systemu obserwacji lotniczej może zabrać na pokład 7 osób."

Maksymalna długotrwałość lotu wynosi 3.30 g., prędkość – ok. 270 km/h. Kosztował ok. 46,5 mln zł, sfinansowano go z „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Obywatel - niezalogowany 2020-01-04 04:35:31

    Dlaczego na zdjęciu nie ma byłego marszałka Kuchcińskiego i księdza?  Zatem zakup śmigłowca jest nieważny pomimo zasięgu lotu do Warszawy i z powrotem oraz niepoświęcenia tego cudeńka.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Marzący przemyski obserwator - niezalogowany 2020-01-04 15:31:32

    Myślę że to pierwszy i ostatni sukces Przemyśla  i okolic w tym roku i raczej w latach następnych. A co dalej znana śpiewka od lat, nie ma pieniędzy, brak pieniędzy,  pusta kasa miejska, w tym roku nie będzie większych inwestycji, może kiedyś itd. No cóż zdążyłem przy tej śpiewce i akompaniamencie  wiecznej biedy  dożyć emerytury i po działaniach byłej o obecne tzw władzy widzę że nie doczekam niestety  przemyskiej wiosny, nie zobaczę odmalowanych kamienic przenajmniej w centrum zadupia, czystych chodników i zadbanych skwerów i zieleńców, nie obejrzę dobrego meczu w porządnej hali sportowej a nie sali z dostawianymi krzesełkami, zobaczę piłkę nożną w ligowym a nie wsiowym wydaniu przy elektrycznym oświetleniu a nie  niedziałałających atrapach jupiterów, z przyjemnością ochłodzę się w otwartym basenie przy 40 stopniowych upałach, i wiele wiele innych przemyskich atrakcji. Ale pomarzyć mogę więc marzę i śnię jak dyzio marzyciel. Tyle po świątecznych fantazji, o przepraszam będę oglądac na błękicie przemyskiego nieba helikopoter jako symbol nowych czasów. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obywatel - niezalogowany 2020-01-04 18:04:05

    Panie Obserwatorze, proponuję więcej natury, a mniej polityki.  Nie warto się emocjonować stodołą made in China (Choma). Stodoła żyje? Żyje. Chiny z Chomą żyją? Żyją. Nawet mają się dobrze. Niech Pan myśli pozytywnie. Wiosna niedługo. A trawa... Jaka trawa? Czy Pan zapomniał, jak miał 18 lat? W trawie i bez niej? Pozdrawiam.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama