Reklama

Nowy szef jarosławskiej straży miejskiej i wzmocnienie sił

Kilkanaście dni temu uroczyste ślubowanie przed burmistrzem Marcinem Nazarewiczem oraz jego zastępcą Patrycją Lachnik złożył Krzysztof Paszyński – nowy komendant Straży Miejskiej w Jarosławiu. Skład formacji został również powiększony o dodatkową osobę.

Straż miejska istnieje w Jarosławiu od 1991 roku, czyli przeszło 30 lat. Współpracując z Powiatową Komendą Policji w Jarosławiu, realizuje ważne zadania w zakresie spraw porządkowych oraz bezpieczeństwa publicznego w mieście. Nominacja na stanowisko komendanta tej formacji i uzupełnienie kadry o dodatkowego pracownika to kolejny krok lokalnych władz do jej odbudowy, zapowiadanej już jakiś czas temu.

Co do zasadności istnienia straży miejskiej poprzednie władzy miały swego czasu wątpliwości (zadania SM planowano przekazać do poszczególnych wydziałów ratusza lub miejskich spółek). Likwidacja miała przynieść miastu oszczędności, a zamiary te spotkały się nawet z akceptacją mieszkańców (73 proc. z 200 wypełnionych ankiet było głosem „za”), na co wskazały przeprowadzone w tej sprawie konsultacje społeczne. Finalnie jednak do rozwiązania formacji nie doszło. Co więcej nowe władze zaczęły mówić o tendencji odwrotnej, podkreślając, że oszczędzanie na bezpieczeństwie to nie najlepszy pomysł i że należałoby rozważyć powiększenie kadry straży miejskiej. Z ubiegłorocznych zapowiedzi wynikało, że może[paywall] do tego dojść w 2025 roku. Wygląda na to, że ten kierunek zmian jest jak najbardziej aktualny.

Reklama

Idzie nowe

Jarosławska straż miejska kilkanaście dni temu zyskała nowego komendanta. Został nim Krzysztof Paszyński – absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i rzeszowskiej filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Wspomniany przejął stanowisko od Bogusława Ryznera – zastępcy komendanta. Jest osobą o bogatym doświadczeniu zawodowym zdobytym podczas służby w policji – w oddziałach prewencji w Krakowie, następnie na stanowisku policjanta, starszego policjanta i dzielnicowego w komisariacie policji w Kańczudze, a później na stanowiskach w pionie kryminalnym i logistycznym w Komendzie Powiatowej Policji w Przeworsku. Pełnił także funkcje komendanta komisariatu policji w Sieniawie, kierownika referatu operacyjno-rozpoznawczego wydziału kryminalnego oraz naczelnika wydziału administracyjno-gospodarczego KPP w Przeworsku. Nowy komendant Straży Miejskiej w Jarosławiu może się też legitymować licznymi szkoleniami resortowymi z zakresu funkcjonowania służby prewencyjnej, kryminalnej i logistycznej.

Skład personalny jarosławskiej straży miejskiej uzupełnił też niedawno Przemysław Ważny, który został zatrudniony na stanowisku aplikanta. On również złożył ślubowanie przed włodarzem miasta i jego zastępcą P. Lachnik.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/04/2025 13:03
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama